KONTAKT  |    _eng _sk

O nových trendoch skúšania materiálov na Táloch
           Pridané: 14.06.2017
Autor: Redakcia
Kategória: 06/2017

Minulý mesiac, 3. – 5. mája 2017,  zorganizovalo na Táloch Združenie slovenských  laboratórií  a skúšobní (ZSLS),  ktorého členom je aj dcérska spoločnosť U. S. Steel Košice – Labortest, s.r.o., slovensko-českú konferenciu Nové trendy skúšania materiálov.

Otváracie príhovory predniesli Ladislav Rožek, prezident ZSLS a riaditeľ U. S. Steel Košice –Labortest, s.r.o. i výrobný riaditeľ Železiarní Podbrezová Miloš Dekrét. V oboch príspevkoch rezonovala potreba uplatňovania progresívnych metód a poznatkov do skúšania a testovania materiálov pri použití modernej prístrojovej techniky. Mnohé ďalšie vystúpenia poukázali na problematiku ľudských zdrojov a nedostatku kvalifikovanej pracovnej sily z oblasti prírodných a technických vied pre potreby laboratórnej praxe v rôznych odvetviach.

Na konferencii odznelo mnoho zaujímavých prednášok z oblasti skúšania výrobkov a materiálov  i uvádzania nových eko technológií do praxe. Medzi tie, ktoré zaujali najviac, patrila prednáška Bohumila Svobodu z Výskumného ústavu dopravného v Žiline na tému Skúšobné požiadavky na zariadenia určené na osobnú lanovú dopravu, ako aj príspevok Nové metódy hodnotenia potrubných systémov z PE na odolnosť  voči pomalému šíreniu trhliny, ktorý  predniesol Roman Dábava z Inštitútu pre testovanie a certifikácie v Zlíne.

Na podujatí sa  zúčastnil aj zástupca Slovenskej národnej akreditačnej služby Pavol Kothaj, s ktorým mali účastníci možnosť prediskutovať niektoré problematické otázky súvisiace s akreditáciou laboratórií v Slovenskej republike, a to v kontexte so systémom akreditácií v rámci Európskej únie.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...