KONTAKT  |    _eng _sk

O technickej diagnostike medzinárodne
           Pridané: 11.10.2010
Autor: -if-
Kategória: 21/2010

Košice boli v dňoch 7. - 8. októbra 2010 miestom konania XIII. medzinárodnej vedeckej konferencie DIS - Teória a aplikácia metód technickej diagnostiky. Podujatie, ktoré sa zameriava na nové trendy v oblasti technickej diagnostiky, organizovala Technická univerzita v Košiciach - Katedra bezpečnosti a kvality produkcie Strojníckej fakulty, Asociácia technických diagnostikov SR, Asociácia technických diagnostikov ČR, Slovenská spoločnosť údržby, Zväz slovenských vedecko-technických spoločností pod záštitou Ministerstva hospodárstva SR.

Podľa vyjadrenia odborného garanta konferencie profesora Juraja Sinaya využitie metód technickej diagnostiky predstavuje jeden zo základných nástrojov pre efektívne riadenie údržbárskych činností a eliminovanie nežiaducich stavov zariadení s dopadom na výrobu alebo ďalšie aspekty ovplyvňujúce prosperitu podniku. Cenová dostupnosť diagnostických prístrojov na jednej strane a vysoká vypovedacia schopnosť nameraných údajov na strane druhej, umožňuje podnikom optimalizovať náklady vynaložené na plynulosť výroby, jej bezpečnosť a kvalitu konečných produktov.

Na rokovaní sa zúčastnili aj zástupcovia U. S. Steel Košice z oddelenia technickej diagnostiky divízneho závodu Údržba. Podľa slov vedúceho oddelenia Branislava Kyseľa, prítomnosť na tomto fóre bola pre našich odborníkov príležitosťou vymeniť si skúsenosti a získať informácie o najnovších trendoch v oblasti vibrodiagnostiky, tepelno - technickej diagnostiky, tribotechniky, systémoch údržby a softvérovej podpory. U. S. Steel Košice bola generálnym partnerom podujatia.

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...