KONTAKT  |    _eng _sk

Odborné a vodcovské zručnosti potrebujeme rozvíjať
           Pridané: 29.06.2015
Autor: Jana LÖRINCOVÁ, Vzdelávanie a rozvoj
Kategória: 13/2015

V spoločnosti U. S. Steel Košice sa začal v poradí už štvrtý Mentoring program

Od apríla tohto roku začala spoločnosť U. S. Steel Košice realizovať v poradí už štvrtý Mentoring program založený na koučingovom prístupe, ktorý je zameraný na rozvoj odborných a vodcovských zručností vybranej skupiny hutníkov. Pilotne sme ho zaviedli už v roku 2012 a odvtedy každý rok zaradíme do programu novoprijatých absolventov vysokých škôl a novovymenovaných manažérov. V aktuálnom programe je dnes dvadsaťšesť novovymenovaných manažérov a traja absolventi vysokých škôl.

O vysokej dôležitosti programu svedčí aj to, že ho podporujú prezident spoločnosti U. S. Steel Košice Scott D. Buckiso, viceprezident pre ľudské zdroje Martin Pitorák a viceprezident pre výrobu Marcel Novosad, pričom za jeho implementáciu je zodpovedný úsek GM pre zabezpečenie a rozvoj ľudských zdrojov pod vedením Milana Polču a útvar Vzdelávanie a rozvoj, ktorý riadi Denisa Havrila Belányi.

V utorok 9. júna 2015 sa všetci mentorovaní zišli so svojimi mentormi na neformálnom stretnutí, na ktorom mali možnosť lepšie sa zoznámiť a prediskutovať svoje predstavy o rozvoji, skúsenostiach a zručnostiach, a to aj za účasti top manažérov spoločnosti - prezidenta Scotta D. Buckisa, viceprezidentov Martina Pitoráka, Eleny Petráškovej a Marcela Novosada a svojich priamych nadriadených.

V svojom úvodnom príhovore prezident oceliarskej spoločnosti zdôraznil dôležitosť mentoringového programu a odovzdávania znalostí a skúseností vo firme. Generálny manažér Milan Polča pripomenul, že mentoring je rozvojový proces, pomocou ktorého mentor pomáha osobe a súčasne organizácii dosiahnuť jej osobný potenciál. Program pomôže novoprijatým zamestnancom rýchlejšie sa orientovať v odbornej oblasti ich pôsobenia. Novovymenovaným manažérom dáva príležitosť osvojiť si manažérske, ale aj odborné zručnosti, využijúc pri tom skúseností svojich mentorov. Do pozície mentorov vyberáme skúsených odborníkov a lídrov.

Po tomto neformálnom stretnutí sme pre mentorov pripravili v súlade s harmonogramom tréning, zameraný na koučingový prístup a na úlohy a zodpovednosti pri mentorovaní. Potom prídu na rad pravidelné osobné stretnutia mentora a mentorovaného. Do februára budúceho roku by sa mala každá dvojica stretnúť na hodinu až hodinu a pol, a to minimálne osemkrát. V priebehu týchto stretnutí je zabezpečené individuálne koučovanie mentorov - tzv. "shadowing", kde externý kouč bude pozorovať stretnutie s cieľom poskytnúť mentorovi spätnú väzbu o mentorovaní.

Program vyhodnocujeme každoročne po jeho ukončení v marci a na základe skúseností a poznatkov mentorov a mentorovaných ho podľa potreby upravujeme na nasledujúci rok.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...