Vyhľadávanie:

Po derby víťazne aj pod Urpínom

Po derby víťazne aj pod Urpínom

Domáca premiéra hokejistov HC Košice v Tisport lige proti Popradu sa vydarila

Uplynulý ročník najvyššej hokejovej súťaže bol pre Košičanov bronzový. Po ôsmich finálových účastiach v rade, z ktorých päť pretavili v majstrovský titul, sa museli v sezóne 2015/2016 uspokojiť len s bronzom. Preto sa tréner Rostislav Čada so svojím asistentom Marcelom Šimurdom rozhodli pre zmeny, ktoré by oživili káder. Do mužstva pribudli viacerí skúsení hráči, z nich najznámejší je košický odchovanec Ladislav Nagy, ktorému chýba domáci majstrovský titul. Hokejisti HC Košice ladili formu o mesiac skôr, keďže boli účastníkmi skupinovej fázy Ligy majstrov.

Naša najvyššia hokejová súťaž bude mať aj v sezóne ročníka 2016/2017, spolu s tímom Orange 20, opäť jedenásť účastníkov. Nováčikmi sú Nové Zámky a Liptovský Mikuláš. Mužstvo z Nových Zámkov sa do ligy dostalo cez baráž, Liptáci odkúpením licencie od Piešťan. Oproti uplynulým ročníkom dôjde v Tipsport lige k dvom zmenám. V predĺžení už nebudú hrať štyria proti štyrom, ale traja proti trom a v play-off, ak v piatom vzájomnom stretnutí skončí zápas nerozhodne, nebudú trestné strieľania, ale budú nasledovať 20-minútové predĺženia až do tzv. zlatého gólu a zápas sa vtedy skončí.

V piatok 9. septembra mali Košičania v úvodnom kole novej sezóny domácu premiéru. Vo východoslovenskom derby hostili Poprad, ktorý zdolali 3:1, hoci v úvode zápasu prehrávali 0:1. Potom však naši prevzali iniciatívu, vytvorili si enormný tlak a iba výborný výkon brankára hostí odvrátil Popradčanov od vyššej prehry. Tento víťazný vstup do súťaže okomentoval po zápase asistent trénera M. Šimurda slovami: „Boli sme jednoznačne lepším mužstvom. Dobrým korčuľovaním sa dostávali naši hráči súpera pod tlak a vytvorili si dosť gólových príležitostí. Škoda, že sa nám z nich nepodarilo využiť viac. Sme radi za dobrý vstup do súťaže s plným bodovým ziskom.“

O dva dni neskôr, v nedeľu 11. septembra, nastúpili Košičania v druhom kole na ľade súpera v Banskej Bystrici. Aj tam sa predviedli v dobrom svetle a domov sa nevrátili naprázdno.

Zvíťazili po predĺžení 3:2 a zásluhou gólu L. Nagya získali cenné dva body. V stredu, po uzávierke tohto čísla Ocele východu, odohrali ďalší zápas základnej časti. V Steel aréne sa stretli s nováčikom z Liptovského Mikuláša. Hokejisti HC Košice majú teraz skutočne nahustený program. Už dnes 16. septembra hrajú v Nových Zámkoch a v nedeľu 18. septembra sa doma stretnú s Trenčínom. V utorok 20. septembra si opäť doma zmerajú sily s tímom Orange 20. V piatok 23. septembra hrajú vo Zvolene a v nedeľu 25. septembra doma privítajú Žilinu.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...