KONTAKT  |    _eng _sk

Po semaforoch LCD monitory
           Pridané: 11.02.2008
Autor: Iveta FIALOVÁ
Kategória: 06/2008

LCD monitory, ktoré sa objavili v štyroch závodných jedálňach - Vstupný areál, Valcovne, Oceliareň a ÚMD v uplynulých dňoch, ožili. Kto sa na obraz sústredil, zaregistroval programovú ponuku. Témou krátkych filmov je sféra bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. O novinke, ktorá je zatiaľ v skúšobnej prevádzke, hovorí zástupca generálneho manažéra pre bezpečnosť a hygienu U. S. Steel Košice Tomáš Zagata.

"Často nám zamestnanci hovorili, že školení a rôznych predpisov, pokynov či usmernení týkajúcich sa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci je veľa, že by sme mohli hľadať alternatívne formy vzdelávania. Skúsili sme to teda pomocou obrazu. A prečo práve v jedálňach? Je to miesto, kde sa denne vystriedajú stovky zamestnancov. Nenútime ľudí, aby filmy sledovali. Pre nikoho to nie je záväzné. Kto chce, zdvihne zrak k monitoru, kto nie, nepozerá sa. Zvuk je stíšený, aby nikoho nerušil."

V týchto dňoch kolujú na obrazovkách filmy zaoberajúce sa ochranou pred pádom, prenosnými prepravnými zariadeniami, zabezpečovaním zariadení, približujú oboznamovanie sa s nebezpečenstvom a informujú o správnom nosení osobných ochranných pracovných prostriedkov.

"Z Inšpektorátu práce v Košiciach sme získali ďalšie videá, ktoré hravou formou upozorňujú na možné nebezpečenstvá. Hlavnými hrdinami filmov sú kreslené postavičky, ktoré pri práci riešia rôzne situácie. Hlavným posolstvom ich príbehov je myšlienka: stroje, zariadenia či náradie možno opraviť, zdravie však nie," uviedol T. Zagata.

Krátke filmy by chceli "bezpečáci" obmieňať týždenne. Uvažujú aj o tom, že by sa na obrazovky mohli dostať aj dobré nápady zamestnancov spoločnosti USSK, ktorí navrhli a realizovali viaceré námety na zvýšenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci. O niektorých vás budeme informovať aj v Oceli východu. Predstavíme vám aj autorov dobrých riešení.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu