KONTAKT  |    _eng _sk

Počet disciplín sa rozrástol na dvanásť
           Pridané: 10.11.2008
Autor: -c-
Kategória: 45/2008

Začal sa druhý ročník Školskej športovej ligy

Školská športová liga, ktorá mala vlani premiéru, vstúpila do svojho druhého ročníka. Tento, na slovenské pomery ojedinelý a zaujímavý projekt prilákal vlani na športoviská 1200 detí z vyše dvadsiatich základných škôl, ktoré si merali svoje sily v basketbale, futbale, atletike a plávaní.

"Takéto ligy," hovorí Ivan Šulek z úseku športu Magistrátu mesta Košice, "sú bežnou praxou v iných európskych krajinách a obyčajne sa tam nájdu aj talenty. Našou snahou je dostať deti do telocviční, aby sa zbavili strachu zo športu, našli si k nemu pozitívny vzťah, udržiavali si kondíciu a prežili pritom príjemný čas so svojimi rovesníkmi."

Ligu v základných školách, ktorú podporujú viaceré subjekty, aj U. S. Steel Košice, organizuje mesto v spolupráci s občianskym združením ŠK Šport pre všetkých. Rodičia sú odbremenení od akýchkoľvek príspevkov, ktoré sú v kluboch bežné. Na rozdiel od vlaňajška sa liga rozrástla zo štyroch na dvanásť športov. Dnes pozostáva z atletiky, basketbalu, badmintonu, bowlingu, biliardu, floorbalu, futbalu, hokejbalu, plávania, stolného tenisu, športovej streľby a volejbalu. Podľa I. Šuleka práve tieto disciplíny patria medzi najrozšírenejšie športy v školách a v našom meste už majú svoje zázemie. Hrať sa bude od pondelka do nedele, každý deň iný šport, a to počas celého školského roka, vždy po 15. hodine.

"Naším zámerom je," dodal I. Šulek na tlačovej besede, ktorá sa za účasti primátora Košíc Františka Knapíka a ďalších predstaviteľov mesta, ako aj zástupcov sponzorov uskutočnila minulý týždeň v piatok, 31. októbra, "predstaviť tento projekt celému kraju a neskôr aj Slovensku. Jeho nesporným pozitívom je, že do niektorých športových disciplín sú zapojené aj zdravotne postihnuté deti."

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu