Vyhľadávanie:

Podľa profesora Blecka sme v USSK dosiahli významné pozitívne zmeny

Podľa profesora Blecka sme v USSK dosiahli významné pozitívne zmeny

Doktorandi a študenti RWTH v Aachene navštívili U. S. Steel Košice

Študenti

V minulých dňoch navštívila U. S. Steel Košice skupina dvadsiatich šiestich doktorandov a študentov z RWTH (Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule) v Aachene. RWTH Aachen je špičková univerzita v Nemecku, na ktorej v súčasnosti študuje 28 500 študentov, z nich takmer 20 percent tvoria zahraniční študenti.
Jedným z najznámejších a najvplyvnejších inžinierskych pracovísk univerzity je inštitút Metalurgie (IEHK), ktorý vedie prorektor pre štruktúru, výskum a akademické vzdelávanie Wolfgang Bleck. Pred svojím príchodom na univerzitnú pôdu v roku 1994 pôsobil od roku 1980 vo výskumných a vývojových laboratóriách nemeckého výrobcu ocele číslo jeden firmy Thyssen. Profesor Bleck so svojimi kolegami je natoľko významná osobnosť, že v istých smeroch svojimi výsledkami významne ovplyvňuje súčasné i budúce trendy v metalurgii, najmä vysokopevných ocelí. Veľmi živé kontakty s inštitútom IEHK má Hutnícka fakulta TU Košice, vďaka ktorým sa na niekoľkomesačných pobytoch aktívne zúčastnili slovenskí študenti, ktorí teraz pracujú ako vývojoví pracovníci v U. S. Steel Košice.

Hostí prijal viceprezident pre výrobu Scott Pape, ktorý ich oboznámil s hlavnými súčasnými aktivitami v spoločnosti. Pozornosť sústredil nielen na výrobné ciele, ale poukázal na bezpečnostné a environmentálne úspechy U. S. Steel Košice. Nemeckí hostia si potom prezreli zariadenia firmy v celom technologickom toku. Po skončení prehliadky prevádzok navštívili ešte Útvar generálneho manažéra pre výskum a vývoj, kde ich privítal generálny manažér Frederick Mannion. V popoludňajších hodinách na pracovnom seminári prof. Bleck informoval prítomných zamestnancov spoločnosti o najnovších trendoch vo vývoji automobilových a vysokopevných ocelí v Nemecku. Konštatoval, že od poslednej návštevy kombinátu pred piatimi rokmi, postrehol v U. S. Steel Košice významné zmeny, všetky pozitívnym smerom. Pozval špecialistov firmy na podujatia, ktorých odborným garantom je RWTH Aachen.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...