KONTAKT  |    _eng _sk

Podpora výroby v čase krízy
           Pridané: 23.03.2009
Autor: -if-
Kategória: 12/2009

Seminár o prioritách súčasnosti

Viac ako päťdesiat účastníkov z úseku výroby, údržby, výskumu, najlepších postupov i BSCe U. S. Steel Košice diskutovalo včera, v utorok 31. marca, v šikmej zasadačke o činnosti podpory výroby v čase krízy. Seminár, ktorého cieľom bolo hľadať a nájsť odpovede na otázky čo robiť inak v čase krízy a čo nestratiť pre budúcnosť, pripravil úsek generálneho manažéra U. S. Steel Košice pre podporu výroby.

"Informovali sme sa navzájom o vízii, stratégii a prioritách, o nových projektoch, ktoré uvádzame do praxe a hľadali sme nové námety a nápady, ktoré by sme mohli aplikovať v praxi," uviedol generálny manažér pre podporu výroby Ján Vranec.

Účastníci seminára porovnávali napríklad model štíhlej údržby s údržbou v oceliarskej spoločnosti, hovorili o odhaľovaní strát v procese údržby, prezentovali nové aktivity vo výrobe a spotrebe energií, v železničnej a cestnej doprave a novú metodiku projektu úspor nákladov. V časti riadenia údržby diskutovali o riadení kapacít, mazaní a postupoch diagnostiky, pracovných príkazoch a postupoch odstraňovania porúch pre zmenovú údržbu, ktoré sledujú skrátenie prestojov a zníženie strát vo výrobe, o tom, čo to znamená, ak sa zanedbáva technický stav zariadení, ale i o module Údržba Financial 2000, možnostiach analýzy porúch a hodnotení spoľahlivosti a životnosti oceľových konštrukcií.

Okrem vízie, stratégie a cieľov účastníci podujatia analyzovali aj typy strát a vytýčili priority na šetrenie. Určili tiež úlohy manažmentu a zamestnancov.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...