Vyhľadávanie:

Podporujeme športové talenty

Podporujeme športové talenty

Už od roku 2006 realizuje spoločnosť U. S. Steel Košice program podpory mladých talentovaných športovcov zo sociálne znevýhodnených rodín Tvoja šanca hrať. Príležitosť rozvíjať svoje nadanie dostali najprv hokejisti a basketbalistky, neskôr sa k nim pripojili aj futbalisti a futbalistky. Mladým športovcom, ktorí prešli výberom, uhrádza firma klubové poplatky i časť športového výstroja.

"Počas šiestich rokov trvania programu prišlo na adresu U. S. Steel Košice dovedna 470 žiadostí o podporu mladých športovcov. Nie všetci žiadatelia však vyhoveli stanoveným kritériám, na ktoré dozerá komisia zložená z trénerov a zástupcov spoločnosti. Okrem veku zohrávajú dôležitú úlohu pri výbere talent, fyzické predpoklady a zdatnosť, ďalej sociálne pomery rodiny žiadateľa a tiež vyhovujúce školské výsledky," uviedla Eva Svrčeková z útvaru Riaditeľa pre vonkajšie vzťahy. "Od roku 2006 sme tak podporili 361 chlapcov a dievčat. Z nich bolo 237 hokejových talentov, 103 basketbalistiek a 21 futbalistov."

Program podpory bude pokračovať aj v období školského roka 2012/2013, nič sa nemení ani na kritériách výberu. Žiadosti majú k dispozícii tréneri, formulár, ako aj podrobnejšie informácie o programe záujemcovia nájdu na www.usske.sk/sport. Vyplnené žiadosti spolu s ďalšími potrebnými dokumentmi treba doručiť priebežne, najneskôr však do 18. júna 2012, a to buď v zalepenej obálke odovzdať trénerovi alebo poslať na adresu U. S. Steel Košice, s.r.o., útvar Riaditeľa pre vonkajšie vzťahy, 044 54 Košice.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...