Vyhľadávanie:

Poklopali základný kameň parku TECHNICOM

Poklopali základný kameň parku TECHNICOM

Základný kameň vedecko-technologického parku TECHNICOM poklopali na pôde Technickej univerzity v Košiciach minulý týždeň v piatok, 23. apríla, za účasti ministra školstva SR Jána Mikolaja, rektora TU Košice Antona Čižmára, primátora Košíc Františka Knapíka a ďalších hostí, medzi ktorými nechýbali ani viceprezident pre ľudské zdroje USSK Martin Pitorák a generálny manažér pre zabezpečenie a rozvoj ľudských zdrojov Milan Polča. Stavba, ktorá je navrhovaná ako samostatný investičný celok, vyrastie do konca roka 2012 hneď vedľa modernej, nedávno otvorenej Univerzitnej knižnice TU Košice.

"Multifunkčný komplex vedecko-technologického parku bude po svojom dokončení plniť niekoľko základných úloh," informoval počas slávnostného aktu rektor Technickej univerzity v Košiciach Anton Čižmár. "Jeho cieľom bude vytvárať vhodné podmienky začínajúcim malým a stredným podnikateľom orientovaným na vývoj inovačných technológií, poskytovať priestor takým spoločnostiam, ktoré hodlajú vybudovať nové výskumné a vývojové centrá s využitím miestnej kvalifikovanej pracovnej sily a tiež poskytovať začínajúcim firmám centrálne služby. Ide napríklad o prenájom rokovacích a prednáškových sál, ekonomické, daňové či právne poradenstvo, kde predpokladáme aktívnu účasť školiteľov a profesorov univerzity."

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...