KONTAKT  |    _eng _sk

Pokračujeme, pomáhame regiónu
           Pridané: 21.11.2005
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 47/2005

Centrum ekonomického rozvoja USSK pripravuje investičné turné do Španielska

Centrum ekonomického rozvoja U. S. Steel Košice pokračuje v promočných aktivitách súvisiacich s aktívnym vyhľadávaním zahraničných investorov, ktorí by sa "udomácnili" na východe Slovenska. Už v pondelok 28. novembra 2005 sa začne ďalšie investičné turné.

"V svojom poslaní budeme pokračovať v západnej Európe," informuje riaditeľ EDC a generálny manažér pre regionálny rozvoj U. S. Steel Košice Juraj Augustín. "Vhodnou krajinou sa ukazuje byť Španielsko. Už aj z toho dôvodu, že voľakedy sa nachádzalo v podobnej situácii, v akej je dnes Slovensko. Po vstupe do Európskej únie začalo využívať všetky fondy a zdroje, ktoré boli k dispozícii. Dnes vidieť v Španielsku obrovský pokrok. V rámci Spain Investment Tour navštívime tri dôležité centrá španielskeho biznisu - Barcelonu, Madrid a Bilbao. Na seminároch sa stretneme so zástupcami inštitúcií a firiem, ktoré zvažujú možnosti založiť svoje nové výrobné prevádzky na východnom Slovensku."

Tím, ktorý absolvuje náročný týždenný maratón rokovaní, bude po prvýkrát zložený výlučne z regionálnych odborníkov. Potencionálnym investorom malých a stredných firiem v Španielsku predstaví to, to čo by ich malo do východoslovenského regiónu prilákať. Turné sa začne 28. novembra a potrvá do 2. decembra 2005.

Centrum ekonomického rozvoja U. S. Steel Košice je pri získavaní zahraničných investorov mimoriadne úspešné. Za čas jeho pôsobenia pribudlo v našom regióne štrnásť zahraničných spoločností s rôznym zameraním podnikateľskej činnosti, ktoré vytvoria viac než 2400 nových pracovných miest.

Empty

ODPORÚČAME

26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom
07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok