KONTAKT  |    _eng _sk

Pomôžme Detskej fakultnej nemocnici
           Pridané: 06.11.2006
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 44/2006

Svoju humánnosť, štedrosť a ochotu pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú, už košickí hutníci neraz dokázali. Posledné štyri roky aj prostredníctvom aktívnej účasti v dobrovoľných finančných zbierkach, ktorých výťažok pomohol zdravotníckym zariadeniam v našom meste zakúpiť pre nás všetkých, našich blízkych i ostatných obyvateľov východoslovenského regiónu, život a zdravie zachraňujúcu prístrojovú techniku. Vďaka našej štedrosti, ktorú rovnakým dielom znásobila spoločnosť U. S. Steel Košice, získali napríklad v Záchrannej službe Košice novú sanitku, vo Východoslovenskom onkologickom ústave Košice multifunkčný diagnostický sonografický prístroj na diagnostiku nádorových ochorení a automatickú vyrezávačku blokov, ktorá v rámci liečby zhubných nádorov zabraňuje poškodeniu zdravého tkaniva pri ožarovaní.
Pomoc potrebujú aj v Detskej fakultnej nemocnici v Košiciach, ktorá poskytuje pre naše deti komplexnú zdravotnícku starostlivosť s regionálnou pôsobnosťou. Vedenie spoločnosti U. S. Steel Košice sa preto rozhodlo vyhlásiť medzi zamestnancami dobrovoľnú finančnú zbierku na zakúpenie anesteziologického prístroja a ultrazvuku pre toto zdravotnícke zariadenie.
Prispieť na zakúpenie prístrojov, ktoré pomôžu pri náročných operáciách a diagnostike, môže každý z nás, zamestnancov U. S. Steel Košice a dcérskych spoločností, a to 50 alebo 100 korunami, prípadne inou sumou formou zrážky zo mzdy za mesiac november. Svoje rozhodnutie každý potvrdí podpisom na osobitnom formulári, ktorý bude k dispozícii na všetkých pracoviskách. A ešte jedna dôležitá správa. Rovnakou sumou, akou bude výťažok zo zbierky zamestnancov, prispejú na zakúpenie prístrojov aj spoločnosť U. S. Steel Košice a Nadácia U. S. Steel Košice, takže sa štedrosť košických oceliarov strojnásobí. Spoločný dar bude predstaviteľom Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach odovzdaný na slávnostnom vianočnom koncerte, ktorý sa uskutoční 8. decembra 2006 v Štátnom divadle Košice.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu