KONTAKT  |    _eng _sk

Povedzte svoj názor
           Pridané: 16.05.2005
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 20/2005

Ku koncepcii rozvoja športu sa môžu vyjadriť všetci Košičania

Od včera 17. mája 2005 je na internetovej stránke mesta Košice www.kosice.sk zverejnená koncepcia rozvoja športu v našom meste. Ide o otvorený materiál pri spracovávaní ktorého očakáva mesto do stredy 23. mája pripomienky širokej športovej verejnosti, a to na e-mailovej adrese skolstvo@kosice.sk alebo na adrese Oddelenie školstva Magistrátu mesta Košice, Trieda SNP 48/A. Po zapracovaní pripomienok sa bude koncepciou rozvoja športu zaoberať na svojom rokovaní mestské zastupiteľstvo.

Podľa informácií tlačovej hovorkyne MMK Zuzany Bobríkovej, koncepcia obsahuje analýzu súčasného stavu slovenského športu z pohľadu mesta Košice vo vrcholovom ponímaní i z pohľadu športu v školách. Prináša prehľad súčasnej situácie v jednotlivých druhoch športov, ktoré majú v Košiciach tradíciu a prehľad športových objektov, ktoré sú vo vlastníctve mesta. Cieľom koncepcie rozvoja športu je poskytovať profesionálne podmienky na rozvoj všetkým športovcom v meste, podporiť mládežnícky šport, zlepšiť materiálno-technické vybavenie zariadení, zvyšovať kvalitu výkonov, ale aj profesionalitu trénerov.

V popredí záujmu mesta je aj vytvoriť podmienky na šport pre všetkých, poskytnúť verejné priestranstvá, školské telocvične a vonkajšie športové areály škôl pre športovanie mládeže, zlepšiť koordináciu vlastníkov a prevádzkovateľov športových zariadení a vytvoriť aktívnu spoluprácu medzi existujúcimi klubmi a školami.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu