Vyhľadávanie:

Pozvánky pre bežcov

Pozvánky pre bežcov

Hoci je už po bežeckej sezóne, mnohí z vyznávačov rekreačného behu určite využijú možnosť štartovať v závere tohto i začiatkom budúceho roka na rôznych podujatiach spojených s vianočnými a novoročnými sviatkami. Je si z čoho vyberať.

Z FRIČOVIEC NA BRANISKO

Obec Fričovce prichádza s výzvou: Kto je taký frajer, že si v decembri vybehne z Fričoviec na Branisko? Štart týchto pretekov je naplánovaný na sobotu 20. decembra 2014 o 9. hodine. Trať v dĺžke 13 km z obce na kopci Chvalabohu je veľmi náročná, s prevýšením vyše päťsto metrov. Štartovné je 8 eur, v deň pretekov 10 eur, v ktorom je zahrnuté občerstvenie na trati a v cieli kapustnica. Motiváciou pre súťažiacich bude jednak možnosť zúčastniť sa týchto pretekov v nasledujúcich rokoch zadarmo, ale aj hodnotné vecné ceny v podobe športového oblečenia, nákupných poukážok či sady rôzneho náradia a pod. Viac informácií na www.podsomnou.com.

V MOLDAVE NAD BODVOU VIANOČNÝ BEH ULICAMI MESTA

Každý, kto má chuť zabehať si a trochu vyventilovať hlavu z predvianočného stresu, je organizátormi z ŠK Bodva Moldava nad Bodvou pozvaný na Vianočný beh ulicami mesta, ktorého 3. ročník sa bude konať v nedeľu 21. decembra 2014. Štart na 9-kilometrovú trať s asfaltovým povrchom je o 13. hodine pred Bowling klubom K5, kde bude od 11.30 hod. do 12.30 hod. prezentácia štartujúcich. Organizátori pripravili pre všetkých účastnícku medailu a pre troch najlepších v každej vekovej kategórii (muži do 39 r., do 49 r. a nad 50 rokov a ženy do 34 r. a nad 35 rokov) vecné ceny. Štartovné je 6 eur pre vopred registrovaných a 7 eur na mieste. V cene je zahrnutý obed, nápoj a na trati občerstvenie (čaj a minerálna voda). Záujemcovia o beh sa môžu prihlásiť na e-mailovej adrese: robertboros@centrum.sk, alebo na tel. čísle: 0908 231 152.

ROZLÚČKA SO STARÝM ROKOM V HOROVCIACH

So starým rokom sa vytrvalci rozlúčia na Silvestra 31. decembra 2014. V obci Horovce (v okrese Michalovce) organizujú tradičný Silvestrovský beh na 10 km pod názvom Horovská desiatka. Už 31. ročník pretekov odštartujú o 11. hodine pred miestnym kultúrnym domom. Súťažiť sa bude v štyroch vekových kategóriách mužov (do 39 r., do 49 r., do 59 r. a nad 60 rokov) a v troch kategóriách žien (do 34 r., do 49 r. a nad 50 rokov). Pretekári sa zúčastňujú behu bez štartovného. Pre všetkých účastníkov organizátori pripravili tričko, vlajku a na trati i po pretekoch občerstvenie. Traja najlepší v jednotlivých kategóriách získajú vecné ceny.

KOŠICKÝ TROJKRÁĽOVÝ BEH ULICAMI CENTRA MESTA

Ani po Novom roku nebudú bežci dlho oddychovať, pretože už v utorok 6. januára 2015 sa v Košiciach uskutoční Košický trojkráľový beh ulicami v centre mesta na 5 100-metrovej trati. Štart je určený na 15. hodinu pred Immaculatou, kde bude aj cieľ. Preteky sú vypísané pre juniorov a juniorky, ako aj pre štyri vekové kategórie mužov i žien. Štartovné je 8 eur, pri prezentácii pred štartom 10 eur. Prihlášky pomocou on-line prihlasovacieho systému web.tuke.sk/obeh do 2. januára 2015.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...