KONTAKT  |    _eng _sk

Prečo študovať na FMMR TUKE?
           Pridané: 20.01.2021
Autor: Redakcia
Kategória: Študenti

Túto otázku kladieme našim zamestnancom, ktorí sú bývalými alebo súčasnými študentami partnerskej Fakulty materiálov, metalurgie a recyklácie Technickej univerzity v Košiciach.

Dnes odpovedá Ivan Rajduga - zmenový majster obsluhy konvertorov OC2, ktorý popri zamestnaní študuje v 3. ročníku bakalárskeho stupňa:  „Určite by som odporúčal štúdium na FMMR. Fakulta je po transformácii perspektívna na štúdium materiálov - výskum a vývoj nových materiálov, metalurgie - bez ktorej sa nezaobíde žiadne priemyselné odvetvie a v neposlednom rade recyklácie - pretože je potrebné použitý materiál efektívne vrátiť späť do obehu. 

Aj keď nebolo ľahké znova si s odstupom času sadnúť do školských lavíc, svoje rozhodnutie neľutujem, aj keď je to na úkor voľného času a vlastných mimopracovných aktivít. Sme skvelý tím nielen spolužiakov a kolegov z práce, ale sme skvelý tím aj s našimi vyučujúcimi na čele s pani dekankou. Fakulta je po odbornej, profesionálnej aj materiálno-technickej stránke pripravená zvládnuť aj toto náročné obdobie, keď sa výučba realizuje prevažne dištančnou formou. Podporu na rozšírenie vzdelania je cítiť aj z vedenia DZ Oceliareň a priamych nadriadených. Na štúdiu je najzaujímavejšie prepojenie praxe s teóriou a opačne. Na jednej strane si ja svoje dlhoročné pracovné skúsenosti dopĺňam o teoretické poznatky, ale na druhej strane sú zaujímavé diskusie priamo na prednáškach, kde svoje praktické skúsenosti môžeme odovzdať našim docentom, docentkám, profesorom a profesorkám. Takáto forma vzájomnej spolupráce je na nezaplatenie. Takto je štúdium o trochu ľahšie a jednoduchšie, ako ho majú napríklad klasickí denní študenti. Pevne verím, že svoje nadobudnuté nové poznatky a skúsenosti budem môcť aplikovať v praxi v DZ Oceliareň ešte niekoľko rokov a naplno ich využijem.“

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...