KONTAKT  |    _eng _sk

Premiérový charitatívny beh vysokoškolákov hutníkov
           Pridané: 12.04.2017
Autor: -mik-
Kategória: Sekcie správ

V utorok 4. apríla 2017 sa na štadióne Technickej univerzity v Košiciach na Watsonovej ulici konal I. Univerzitný charitatívny beh o Pohár dekanky Hutníckej fakulty. Ako sa myšlienka podujatia zrodila, ozrejmila dekanka HF Doc. Ing. Iveta Vasková. „Keď som nastúpila do funkcie, tak na iných fakultách sa organizovali športové súťaže a turnaje v rôznych kolektívnych športoch. No a keďže Košice sú Európskym mesto športu a najznámejším športovým podujatím je Medzinárodný maratón mieru, s ambasádorom nášho behu, známym ultramaratóncom Petrom Polákom sme sa dohodli, že zorganizujeme beh v areáli Technickej univerzity.“

Muži zabehli trať dlhú 4 km a ženy absolvovali kratšiu trať v dĺžke 2,5 km. Na štart sa postavilo 113 pretekárov z radov študentov i zamestnancov nielen hutníckej fakulty, ale aj celej univerzity. Symbolické štartovné bolo jedno euro a výťažok 113 eur venovali organizátori Bezbariérovému centru Technickej univerzity. Škoda, že počas behu výdatne pršalo, ale ani dážď a vietor neodradili bežcov na trati, ktorí sa prezentovali vytrvalosťou a túžbou podať čo najlepšie výkony. Spestrením podujatia bolo vystúpenie študenta fakulty elektrotechniky a informatiky v hre boccia Samuela Andrejčíka, ktorý na paralympiáde v Rio de Janeiro získal zlatú medailu v súťaži párov a striebro v súťaži jednotlivcov.

Na záver organizátori odmenili troch najlepších študentov i zamestnancov v bežeckých kategóriách diplomami, medailami i vecnými cenami v podobe pekných pohárov. 

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...