Vyhľadávanie:

Prezident Jim Bruno ocenil prácu dobrovoľníkov

Prezident Jim Bruno ocenil prácu dobrovoľníkov

Presviedčam sa o tom, že zamestnanci tu v Košiciach sú veľmi úzko spätí s komunitou.

V pondelok 13. februára 2023 sa konalo jedno milé stretnutie. Prezident U. S. Steel Košice Jim Bruno osobne poďakoval zamestnancom, ktorí boli nominovaní alebo ocenení v súťaži Dobrovoľník roka 2022. Organizovala ju korporácia United States Steel a USSK sa do nej zapojila prvýkrát.

„Ďakujem vám za všetko, čo pre komunitu robíte. Celý rok od vedenia v Pittsburghu počúvam chvály za všetku pomoc, ktorú ste poskytli utečencom z Ukrajiny,“ povedal v úvode Jim Bruno. „Nemyslím si, že by dobrovoľníctvo v USA bolo na vyššej úrovni,“ pokračoval prezident. „Presviedčam sa o tom, že zamestnanci tu v Košiciach sú veľmi úzko spätí s komunitou.“

Plakety s osobným venovaním od prezidenta korporácie Davida Burritta a ďakovné listy odovzdal Dane Gogovej, Rastislavovi Šelepskému, Ladislavovi Stupákovi a Monike Jeníkovej. Dvaja kolegovia zároveň aj podpísali darovacie zmluvy pre svoje neziskové organizácie Priatelia trstenskej prírody a Save Nature by Čivas. Danka Gogová venovala finančnú odmenu spojenú s ocenením Slovenskému Červenému krížu v Košiciach na aktivity spojené s poskytovaním sociálnej a humanitárnej pomoci.

Celý pracovný obed sa ďalej niesol v družnej diskusii, keďže každý zo zúčastnených ocenených dobrovoľníkov a ich kolegov, ktorí ich nominovali alebo spolu s nimi pomáhajú, má bohaté skúsenosti s dobrovoľníctvom, s pomocou utečencom v núdzi, s ochranou a rozvojom životného prostredia či so zachovaním našich regionálnych unikátností, akou je napr. detská historická železnica.

Dobrovoľníci sú pozitívne naladení, aktívni ľudia, ktorí hľadajú riešenia na problémy okolo nás, ktorí sa navzájom inšpirujú a motivujú, a tak tomu bolo aj na stretnutí s prezidentom.

Na titulnej snímke s prezidentom Brunom (v strede) Rastislav Šelepský, Monika Jeníková, Dana Gogová a Ladislav Stupák (zľava doprava).

Zamestnancom USSK oceneným v korporačnej súťaži Dobrovoľník roka sa venujú aj články:

U. S. Steel Košice - Dobrovoľníkom roka sa stáva... (usske.sk)

U. S. Steel Košice - Oceliar Rasťo Šelepský mení krajinu na svoj obraz (usske.sk)

Ladislav Stupák z teplej valcovne sa pustil do boja s čiernymi skládkami - U. S. Steel Košice (usske.sk)

Monika Jeníková z DZ Expedícia pomáha s celou rodinou Košickej detskej historickej železnici - U. S. Steel Košice (usske.sk)

 

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...