KONTAKT  |    _eng _sk

Prezident navštívil Tajomnú Levoču
           Pridané: 22.08.2005
Autor: Iveta FALATOVÁ
Kategória: 34/2005

Množstvo prekvapení v kultúrnom centre Spiša za spoluúčasti USSK

Dni majstra Pavla v Levoči vyvrcholili uplynulý piatok večer podujatím nazvaným Tajomná Levoča - Mesto ako ho nepoznáme. Táto atraktívna akcia, ktorá pritiahla záujemcov a divákov nielen z Levoče a okolia, ale aj mnohých zahraničných turistov z Vysokých Tatier, bola plná rôznych prekvapení.
Návštevníkov zaujalo námestie plné stánkov, takzvaný Karpatský remeselný trh, na ktorom predstavili svoju zručnosť a výrobky remeselníci nielen zo Slovenska, ale aj z ďalších krajín V4.
Večerný program odštartovali vo veľkom štýle Close Harmony Friends, divákov zaujali cigánske tance v podaní folklórneho súboru Levočan, ale aj premiérová scénka skupiny historického šermu Bojník o Levočskej bielej pani. Nechýbali ani fakíri, žongléri, brušné tanečnice, ohňová show. A napokon - nádherné historické mestečko Levoča v rôznofarebných svetlách.
Podujatia sa zúčastnil prezident U. S. Steel Košice David Lohr s manželkou Susan a viceprezident Martin Pitorák s manželkou Beátou.David Lohr vo svojom príhovore zdôraznil, že aj keď je v Levoči prvý raz, mal možnosť dozvedieť sa viac o tomto meste, ktoré v minulosti patrilo k najbohatším spišským mestám, z internetu.
"Pri rozhodovaní o podpore tohto podujatia zohralo veľkú úlohu, že mesto je historickým a kultúrnym centrom Spiša. Projekt, akým je Tajomná Levoča, má u nás vždy zelenú," povedal David Lohr, ktorého slová ocenili prítomní diváci potleskom. Po skončení podujatia sa prezident aj jeho manželka poďakovali primátorovi Miroslavovi Čurillovi za veľmi milé prijatie a pekný večer a odchádzali s presvedčením, že sa do Levoče určite radi vrátia.

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...