KONTAKT  |    _eng _sk

Pri zbierke potešia trvanlivé potraviny, hygienické potreby, šatstvo len obmedzene
           Pridané: 14.03.2018
Autor: -c-
Kategória: Komunita

Ani medzi tohtoročnými dobrovoľníckymi aktivitami nebude chýbať zbierka užitočných vecí pre charitné centrá. Ak sa do nej zapojíte, určite pomôžete aspoň jednému z nich.

Napríklad neziskovej organizácii ETP Slovensko, ktorá okrem iných aktivít prevádzkuje tri komunitné centrá, a to vo Veľkej Ide, Rankovciach a v Starej Ľubovni. V nich prostredníctvom vyškolených komunitných sociálnych pracovníkov realizuje vzdelávacie programy, programy vytvárajúce pracovné miesta, ale i sociálne, zdravotné, finančné a právne poradenstvo. „Našim deťom v komunitných centrách,“ informuje riaditeľka ETP Slovensko Slávka Mačáková, „by pomohli funkčné tablety a mobilné telefóny, notebooky, stolové počítače a USB kľúče, ktoré využijú pri napĺňaní nášho projektu Schopné deti a on-line mentoringu.  Poteší nás tiež ošatenie a obuv pre deti všetkých vekových kategórií, vrátane batoliat, detské knižky, maľovanky, hračky, farbičky, ceruzky, školské tašky, ale tiež kočíky, detské sedačky, postieľky a „chodáky“, či hygienické potreby, pršiplášte a prezuvky.“

„Sme vďační za každú podanú ruku a podporu,“ vraví Jana  Rečičárová z Arcidiecéznej charity Košice, ktorá v útulku pre bezdomovcov na Bosákovej ulici v Košiciach realizuje projekt Hlinený dukát a tvorivé dielne na výrobu mydiel, ktoré sa ujali aj v Krízovom centre pre matky s deťmi v Košickej Novej Vsi.  „Aj pri týchto aktivitách veľmi oceníme pomoc verejnosti. V rámci dobrovoľnej zbierky by nám najviac pomohli rôzne trvanlivé potraviny a hygienické potreby,“ ozrejmuje Jana Rečičárová. Ide o široké spektrum potravín, od oleja, múky, ryže a cestovín až po mäsové konzervy, strukoviny,  čaj, džemy, lečo, kečup. Ďalej sú to mydlá, zubné pasty a kefky, šampóny, ďalšie hygoienické potreby a rôzne čistiace prostriedky... Pre obmedzené priestory sociálneho šatníka prijmú zo šatstva len spodnú bielizeň, ponožky, rifle, tepláky, mikiny, posteľnú bielizeň, uteráky a topánky.

Rovnako je to v neziskovej organizácii Oáza – nádej na lepší život v Bernátovciach, kde nachádza útočisko vyše dvesto bezdomovcov.  Ako uviedla Monika Pergerová, najviac sa im zídu trvanlivé potraviny rôzneho druhu, hygienické potreby a čistiace prostriedky. I tu pre obmedzené priestory sociálneho šatníka prijmú iba pánsku športovú obuv č. 7, 8, a 9, dámsku športovú obuv č. 4 a 5, ďalej posteľnú bielizeň, plachty, deky, uteráky a prezuvky. 

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu