KONTAKT  |    _eng _sk

Prišlo ich viac ako pred rokom
           Pridané: 24.09.2012
Autor: Richard DREISIG
Kategória: 19/2012

Na druhý ročník Velvet Run sa prihlásilo viac ako dvesto žien

Opäť predviedli svoj bežecký talent. Reč je o účastníčkach podujatia Velvet Run, ktoré sa konalo v nedeľu 2. septembra. Druhý ročník populárnej akcie určenej výlučne pre ženy, prilákal do Mestského parku na Aničke vyše 200 bežkýň a množstvo divákov. Hlavným organizátorom bola agentúra Progress Promotion, ktorá podujatie usporiadala v spolupráci s občianskym združením Fenestra. Okrem behu všetkých návštevníkov Aničky čakal bohatý sprievodný program. Lákadlom bola napríklad zumba, behy pre deti a páni si mohli vyskúšať svoju fyzickú kondíciu v disciplíne Cross Fitness.

Najväčšiu pozornosť však pútal beh. O šestnástej hodine sa na štart postavili približne dve stovky žien rôznych vekových kategórií. Medzi nimi aj skupinka našich kolegýň z U. S. Steel Košice, odhodlaná popasovať sa s päťkilometrovou traťou. Spôsob, ako trať dámy zdolávali, bol rôzny. Behom, chôdzou a niektoré ju prešli i pomocou palíc, ktoré sa používajú v disciplíne Nordic walking. Všetky ženy to napokon s úsmevom zvládli, finišovali za výrazného potlesku divákov.

Aj keď časomiera bola zapnutá, minúty a sekundy neboli až také podstatné. Dôležitá bola radosť z pohybu a pobyt na čerstvom vzduchu. Akcia mala navyše aj charitatívny účel. Výťažok zo štartovného putoval mamičke s deťmi, ktorá bola roky obeťou domáceho násilia.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu