KONTAKT  |    _eng _sk

Prisľúbil pomoc pri riešení emisných kvót
           Pridané: 07.02.2005
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ , Foto: Milan KATUNSKÝ
Kategória: 06/2005

Predseda Národnej rady SR Pavol Hrušovský navštívil U. S. Steel Košice

Hrušovký v USSK
Na stretnutí s predsedom slovenského parlamentu sa zúčastnili aj členovia vrcholového manažmentu spoločnosti.

V pondelok dopoludnia, 7. februára 2005, navštívil U. S. Steel Košice v rámci pracovného pobytu v Košickom kraji predseda Národnej rady SR Pavol Hrušovský, ktorého sprevádzal predseda Košického samosprávneho kraja Rudolf Bauer. Na pôde spoločnosti hostí privítal prezident Christopher Navetta.

Na stretnutí, na ktorom sa zúčastnili aj členovia vrcholového manažmentu spoločnosti, informoval predsedu parlamentu o tom, že všetky záväzky, ktoré sa U. S. Steel Košice rozhodla napĺňať v roku 2004, firma dôsledne plní a dokonca prekračuje. Či už ide o bezpečnosť na pracoviskách, investovanie do ekológie, technológií, regionálneho rozvoja alebo o podporu lokálnej komunity v oblasti kultúry, športu a zdravotníctva. Zdôraznil tiež, že U. S. Steel Košice nad rámec svojich záväzkov udržiava stabilnú zamestnanosť. Plnenie záväzkov očakáva aj od vlády SR. Veľký priestor venovali obe strany rozhovorom týkajúcim sa problému kvót oxidu uhličitého pre Slovensko a ich nedávneho prerozdelenia priemyselným podnikom. Zníženie kvóty pre U. S. Steel Košice o 8,1 percenta je podľa vyjadrenia prezidenta spoločnosti Christophera Navettu pre košických oceliarov neprijateľné.

A práve na túto tému, ako potvrdil na tlačovom brífingu na pôde KSK, chce Pavol Hrušovský otvoriť v parlamente diskusiu. Za mimoriadne pozitívny označil aj fakt, že U. S. Steel Košice investuje milióny dolárov do rozvoja východného Slovenska. Povedal tiež, že otázku rozdielov v životnej úrovni občanov Slovenska považuje za jeden z najzávažnejších problémov. Aj preto sa rokovania s predstaviteľmi verejnej správy a samosprávy dotýkali najmä tejto oblasti. Viacerí z nich vyjadrili obavy, že ak sa súčasný trend nevyrovnávania regionálnych rozdielov v životnej úrovni obyvateľov nezastaví, z regiónu východného Slovenska sa môže stať sivá zóna.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu