KONTAKT  |    _eng _sk

Prvú vyhrievanú zastávku majú vysokopeciari
           Pridané: 26.01.2015
Autor: Marek BEGÁNYI, Bezpečnosť a hygiena práce USSK
Kategória: 02/2015

Originálny nápad eliminuje riziko úrazu

Jedným z výsledkov procesu eliminácie rizík na úseku prvovýroby, konkrétne v divíznom závode Vysoké pece, bola realizácia pilotného projektu vyhrievanej autobusovej zastávky. Uskutočnila sa pod patronátom riaditeľa pre bezpečnosť práce prvovýroby Tomáša Zagatu a riaditeľa DZ Vysoké pece Mareka Jenča za podpory viceprezidenta pre výrobu Marcela Novosada.

Na realizáciu tohto originálneho nápadu vybrali pracovné tímy ako prvú zastávku pri starej administratívnej budove vysokopecného závodu, v blízkosti ktorej sa nachádza šatňa a je tu veľký pohyb osôb. Cieľom bolo zabrániť riziku pošmyknutia sa a pádu zamestnancov pri nastupovaní do autobusu a pri vystupovaní z neho a tiež pri samotnom čakaní na spoj vnútropodnikovej dopravy.

Vyhrievaná zastávka má dve prednosti. Prvou bezpečnostnou výhodou je, že v prípade nepriaznivých klimatických podmienok, ako sú sneženie a teploty pod bodom mrazu, povrch zastávky nie je, na rozdiel od okolia, pokrytý snehom ani ľadom. Zastávka je suchá, čo eliminuje vznik úrazu v dôsledku pošmyknutia a následného pádu. Ďalšou výhodou je, že na údržbu vyhrievanej zastávky v zimnom období (odhŕňanie snehu, posýpanie posypovým materiálom) nie je nutná pracovná sila.

Technológia aplikovaná pri projekte vyhrievanej zastávky je použiteľná na všetkých zastávkach vnútropodnikovej dopravy v spoločnosti U. S. Steel Košice a môže sa tiež využiť na vyhrievanie najfrekventovanejších chodníkov.

Sme presvedčení, že aj tento projekt prispeje k zvýšeniu bezpečnosti zamestnancov spoločnosti a bude ďalším z prostriedkov na dosiahnutie nášho cieľa, ktorým je nulová úrazovosť.

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...