KONTAKT  |    _eng _sk

Prvú vyhrievanú zastávku majú vysokopeciari
           Pridané: 26.01.2015
Autor: Marek BEGÁNYI, Bezpečnosť a hygiena práce USSK
Kategória: 02/2015

Originálny nápad eliminuje riziko úrazu

Jedným z výsledkov procesu eliminácie rizík na úseku prvovýroby, konkrétne v divíznom závode Vysoké pece, bola realizácia pilotného projektu vyhrievanej autobusovej zastávky. Uskutočnila sa pod patronátom riaditeľa pre bezpečnosť práce prvovýroby Tomáša Zagatu a riaditeľa DZ Vysoké pece Mareka Jenča za podpory viceprezidenta pre výrobu Marcela Novosada.

Na realizáciu tohto originálneho nápadu vybrali pracovné tímy ako prvú zastávku pri starej administratívnej budove vysokopecného závodu, v blízkosti ktorej sa nachádza šatňa a je tu veľký pohyb osôb. Cieľom bolo zabrániť riziku pošmyknutia sa a pádu zamestnancov pri nastupovaní do autobusu a pri vystupovaní z neho a tiež pri samotnom čakaní na spoj vnútropodnikovej dopravy.

Vyhrievaná zastávka má dve prednosti. Prvou bezpečnostnou výhodou je, že v prípade nepriaznivých klimatických podmienok, ako sú sneženie a teploty pod bodom mrazu, povrch zastávky nie je, na rozdiel od okolia, pokrytý snehom ani ľadom. Zastávka je suchá, čo eliminuje vznik úrazu v dôsledku pošmyknutia a následného pádu. Ďalšou výhodou je, že na údržbu vyhrievanej zastávky v zimnom období (odhŕňanie snehu, posýpanie posypovým materiálom) nie je nutná pracovná sila.

Technológia aplikovaná pri projekte vyhrievanej zastávky je použiteľná na všetkých zastávkach vnútropodnikovej dopravy v spoločnosti U. S. Steel Košice a môže sa tiež využiť na vyhrievanie najfrekventovanejších chodníkov.

Sme presvedčení, že aj tento projekt prispeje k zvýšeniu bezpečnosti zamestnancov spoločnosti a bude ďalším z prostriedkov na dosiahnutie nášho cieľa, ktorým je nulová úrazovosť.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu