Vyhľadávanie:

Prvú vyhrievanú zastávku majú vysokopeciari

Prvú vyhrievanú zastávku majú vysokopeciari

Originálny nápad eliminuje riziko úrazu

Jedným z výsledkov procesu eliminácie rizík na úseku prvovýroby, konkrétne v divíznom závode Vysoké pece, bola realizácia pilotného projektu vyhrievanej autobusovej zastávky. Uskutočnila sa pod patronátom riaditeľa pre bezpečnosť práce prvovýroby Tomáša Zagatu a riaditeľa DZ Vysoké pece Mareka Jenča za podpory viceprezidenta pre výrobu Marcela Novosada.

Na realizáciu tohto originálneho nápadu vybrali pracovné tímy ako prvú zastávku pri starej administratívnej budove vysokopecného závodu, v blízkosti ktorej sa nachádza šatňa a je tu veľký pohyb osôb. Cieľom bolo zabrániť riziku pošmyknutia sa a pádu zamestnancov pri nastupovaní do autobusu a pri vystupovaní z neho a tiež pri samotnom čakaní na spoj vnútropodnikovej dopravy.

Vyhrievaná zastávka má dve prednosti. Prvou bezpečnostnou výhodou je, že v prípade nepriaznivých klimatických podmienok, ako sú sneženie a teploty pod bodom mrazu, povrch zastávky nie je, na rozdiel od okolia, pokrytý snehom ani ľadom. Zastávka je suchá, čo eliminuje vznik úrazu v dôsledku pošmyknutia a následného pádu. Ďalšou výhodou je, že na údržbu vyhrievanej zastávky v zimnom období (odhŕňanie snehu, posýpanie posypovým materiálom) nie je nutná pracovná sila.

Technológia aplikovaná pri projekte vyhrievanej zastávky je použiteľná na všetkých zastávkach vnútropodnikovej dopravy v spoločnosti U. S. Steel Košice a môže sa tiež využiť na vyhrievanie najfrekventovanejších chodníkov.

Sme presvedčení, že aj tento projekt prispeje k zvýšeniu bezpečnosti zamestnancov spoločnosti a bude ďalším z prostriedkov na dosiahnutie nášho cieľa, ktorým je nulová úrazovosť.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...