KONTAKT  |    _eng _sk

Prvý v svojej kategórii
           Pridané: 22.06.2016
Autor: -c-
Kategória: 13/2016

Na medzinárodnej súťaži Najzdatnejší hasič Rakúska aj náš Adrián Ficík

V rakúskom Siegendorfe sa minulý mesiac, 21. mája 2016, konal trinásty ročník prestížneho medzinárodného podujatia Najzdatnejší hasič Rakúska – TFA Austria 2016.

Súťaž, na ktorej sa zúčastnilo vyše šesťdesiat profesionálnych i dobrovoľných hasičov z Rakúska, Nemecka, Slovenska, Maďarska a Českej republiky, pozostávala zo štyroch náročných disciplín. Hasiči museli v plnom hasičskom výstroji a s autonómnym dýchacím prístrojom o hmotnosti približne 15 kilogramov „zdolať“ jedenásťposchodovú budovu, vyniesť v rukách a po dvojramenných drevených schodoch na plošinu veže dvakrát 15-kilogramovú záťaž, preniesť 80-kilogramovú figurínu do vzdialenosti sto metrov a potom za pomoci lana prekonať tri metre vysokú bariéru, ktorá bola pre mnohých nezdolateľná.

Slovensko reprezentovalo desať hasičov, medzi nimi aj Adrián Ficík zo Závodného hasičského útvaru U. S. Steel Košice, ktorý vo svojej kategórii M 35 (35-39 r.) obsadil 1. miesto a v celkovom poradí ôsmu priečku.

Vedel som, aké prekážky musím zdolať, ale najhoršie bolo čakanie, pretože som štartoval tretí od konca,“ vrátil sa k zápoleniu Adrián Ficík. „Súťaž je veľmi fyzicky náročná, necelá polovica pretekárov mala problém dokončiť štvrtú disciplínu a prekonať trojmetrovú bariéru. Tvrdým tréningom a disciplínou sa dajú dosiahnuť výsledky, s ktorými budete spokojný...“  

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu