KONTAKT  |    _eng _sk

Róbert Meitner: „Nie každý vo fabrike by to urobil“
           Pridané: 22.02.2021
Autor: -fal-
Kategória: Bezpečnosť

V utorok 26. januára 2021 odovzdal Róbert Meitner, GM pre safety,  ocenenie Šampión BOZP Miroslavovi Sajkovi a Michalovi Tančákovi. Symbolicky, v priestoroch mobilného odberového miesta na testovanie COVID-19.

„Títo dvaja kolegovia od 8. januára trávia v priestoroch mobilného odberového miesta celé dni, od rána do večera, a to vrátane víkendov. Je to úctyhodný výkon, ktorý je potrebné aj takto oceniť. Nie každý vo fabrike by bol ochotný to urobiť. Vy dvaja ste boli, preto  sa vedenie podniku, prezident a viceprezidenti rozhodli, že táto plaketa je vaša a plne si ju zaslúžite. Ďakujem vám obidvom a blahoželám vám. Oceňovanie sa síce deje kvartálne, ale toto je výkon, ktorý sme pociťovali potrebu oceniť mimoriadne,“ povedal pri odovzdávaní plakety Róbert Meitner.

Miroslav Sajko sa za ocenenie poďakoval takto: „Nečakali sme to. Ďakujem. Je to pre nás motivácia. Od začiatku testovania cítime podporu vedenia, bez ktorej  by to nešlo. Veľmi dobrá je spolupráca s magistrátom mesta Košice, Okresným úradom Košice, ale aj kolegami z Vonkajších vzťahov a Nákupu.  Toto ocenenie však určite patrí aj celému tímu, ktorý testovanie zabezpečuje. Vyskladali sme výborný  tím zdravotníkov a administratívnych pracovníkov, ktorí sa navzájom dopĺňajú a pracujú spolu takmer nepretržite, s krátkymi prestávkami. Zdravotnícku časť tímu tvorí lekár Ondrej Stebnický, Monika Pištejová, Klaudia Pištejová, Gabriela Tóthová, Milan Stebnický, Roman Staňo a Daniela Gogová.  Z našich ľudí registráciu zabezpečujú Lýdia Porubänová, Renáta Jaklovská, Jana Kurincová, Zuzana Garčárová, Michala Kukoľová, Jana Matisová, Beáta Kurincová a Iveta Dringošová. Ľudia v tomto tíme považujú svoju prácu za poslanie. A to vidia a oceňujú aj ľudia, ktorí sa k nám prichádzajú testovať. Oceňujú, že dopredu púšťame starších ľudí, budúce mamičky, mamičky s deťmi, vozičkárov.“                          

Rovnako Michal Tančák sa poďakoval za ocenenie a tiež zdôraznil, že patrí všetkým ľuďom, ktorí sa na testovaní podieľajú.

Priemerný počet otestovaných bol zo začiatku okolo tisícky denne, potom to číslo klesalo a opäť stúpalo. Kapacita mobilného odberového miesta je cca 700 - 800 testov denne. U nás sa testuje o tri hodiny dlhšie, ako v meste, kvôli prispôsobeniu sa pracovnej dobe železiarov pracujúcich na zmeny. Od 8. januára do konca včera otestovali v mobilnom odberovom mieste v areáli nášho podniku 28 538 ľudí.          

Empty

ODPORÚČAME

01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!
28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...