KONTAKT  |    _eng _sk

Rozvojové myšlienky spájajú ľudí pre dobrú vec
           Pridané: 02.11.2015
Autor: -š-
Kategória: 22/2015


Program Spoločne pre región znova podporí dobré projekty na východnom Slovensku

Spoločnosť U. S. Steel Košice a Karpatská nadácia otvorili v pondelok tohto týždňa, 26. októbra 2015, už deviaty ročník grantového programu Spoločne pre región. Prerozdelia v ňom 13 500 eur na podporu verejnoprospešných komunitných projektov.

O grant sa môžu uchádzať neziskové organizácie a miestne samosprávy z Košického a Prešovského samosprávneho kraja, v ktorých aktívne pôsobia zamestnanci U. S. Steel Košice a jej dcérskych spoločností. Granty v maximálnej výške 2 500 eur budú udelené na podporu realizácie inovatívnych projektov vo sfére zvyšovania bezpečnosti vo všetkých oblastiach života, zmysluplných voľnočasových aktivít pre deti a mládež, ako aj environmentálnych aktivít a vzdelávania. Uzávierka prijímania žiadostí o grant je 15. januára 2016.

Administrátorom grantového programu spoločnosti U. S. Steel Košice, ktorý od svojho otvorenia podporil 82 projektov celkovou sumou vo výške takmer 215 tisíc eur, je Karpatská nadácia.

"Som veľmi rád, že nepretržite od roku 2007 podávame pomocnú ruku zanieteným ľuďom, ktorým záleží na tom, ako sa nám v regióne žije a prichádzajú s novými rozvojovými aktivitami. Poväčšine ide o finančne nenáročné projekty, ktoré však prinášajú osoh lokálnej komunite a spájajú ľudí a organizácie z viacerých sektorov pre dobrú vec. Obzvlášť si cením aktívnu účasť našich zamestnancov, ktorí venujú svoj čas a vedú mnohé z týchto projektov," povedal pri otvorení 9. ročníka programu Scott Buckiso, prezident hutníckej spoločnosti.

V minulom ročníku programu získalo podporu šesť organizácií, medzi nimi aj občianske združenie Priatelia trstenskej prírody na realizáciu projektu Včelárenie - sladké, zdravé, užitočné - skús si to s nami. Cieľom projektu bolo upozorniť na to, že včely sú veľmi dôležité pre ľudí a k zlepšeniu ich podmienok na prežitie vieme prispieť všetci. Členovia združenia vybudovali desať úľov a poskytli ich záujemcom o včelárenie aj s ponukou zaučenia do tajov tohto remesla. Deň medu, záverečné podujatie projektu, pritiahol do Trsteného pri Hornáde mnoho obyvateľov obce i návštevníkov, súčasných a možno aj budúcich včelárov.

"Spoločne pre región je najstarší program z tých, ktoré realizujeme v spolupráci s firemnými partnermi. Sme radi, že spoločnosť U. S. Steel Košice pokračuje v jeho realizácii. Tento program je svojou filozofiou rozvojový a rozvoj si žiada svoj čas, aj pravidelné investície," konštatovala Laura Dittel, riaditeľka Karpatskej nadácie.


Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu