KONTAKT  |    _eng _sk

S číslom 1 odštartuje Boris Buxár
           Pridané: 19.01.2004
Autor: Ján CABAN
Kategória: 03/2004

Olympiáda V týchto dňoch sa už začalo prihlasovanie sa na našu Zimnú olympiádu i na Detský zimný karneval. Pre bežcov potrvá do 2. februára a pre zjazdárov, snowboardistov a deti na karneval do 12. 2. 2004.
Zároveň sa prihlasujú deti našich zamestnancov, ktoré si chcú vyskúšať svoje schopnosti medzi slalomovými bránkami, aj na preteky obrovského slalomu v rámci Memoriálu Jána Tichého. V tomto roku to už bude VI. ročník memoriálu, na ktorý sa prihlasujú deti do kategórie prípravka ročníkov narodenia 1995 - 1997 a mladšie, do kategórie mladšie žiačky a žiaci roč. narodenia 1992 - 1994 a staršie žiačky a žiaci roč. nar. 1989 - 1991.

Tieto preteky sa konajú ako spomienka na Jána Tichého, lyžiarskeho nadšenca v osemdesiatych rokoch, ktorý sa pričinil o rozvoj tohto športu v železiarňach. Z jeho iniciatívy sa postavili v lyžiarskom areáli na Kojšovskej holi vleky a zrealizovala sa prestavba i prístavba chaty Erika.

Tak, ako po iné roky, aj vlani sa postavila na štart našej olympiády v zjazdovom lyžovaní celá rodina Buxárova. Otec Vladislav v kategórii do 50 rokov skončil na veľmi peknom 6. mieste spomedzi 65 štartujúcich, deti Boris a Denisa zase štartovali v mládežníckych kategóriách na pretekoch v rámci Memoriálu Jána Tichého.

V októbri minulého roku však otec tragicky zomrel. Jeho syn už v tomto roku prekročil vekovú hranicu pre účasť v mládežníckej súťaži a tak sa organizačný výbor rozhodol, že tento mladý pretekár, syn bývalého úspešného olympionika, sa postaví na štart v memoriáli mimo súťaž. Bude mu pridelené štartovné číslo 1.

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...