Vyhľadávanie:

Sen? Austrália!

Sen? Austrália!

Výherca fotografickej súťaže má len trinásť rokov

Ani sme tomu nechceli veriť. Víťaz súťaže o najlepšiu fotografiu z podujatia Privítajme tulenie mláďatá, ktoré sa uskutočnilo 1. apríla v košickej zoologickej záhrade, nie je žiadnym profesionálom. Má len trinásť rokov a keď stláčal spúšť fotoaparátu, mal jednu ruku v sadre. Prišiel s ňou aj na naše stretnutie, spolu s mamou Oľgou, aby si prevzal zaslúženú výhru. Netušil, že si bude môcť podebatovať s riaditeľom ZOO Štefanom Kollárom, ani to, že preňho pripravil ďalšie prekvapenie. Úžas na tvári, keď sa dozvedel, že okrem tisíckorunovej výhry získava ako bonus i celoročnú vstupenku do zoologickej záhrady zadarmo, vystriedala ťažko opísateľná radosť.

Sympatický mládenec Fridrich Bodnár, ako nám prezradila jeho mama, miluje zvieratká a prírodu od útleho detstva. A je veľkým obdivovateľom Steva Irwina, austrálskeho zoológa, prírodovedca a ochrancu životného prostredia, známeho pod prezývkou lovec krokodílov, ktorý minulý rok v septembri prišiel po nešťastnom strete s morskou rajou o život. "Jeho smrť znášal Fridrich veľmi ťažko, veď bol jeho vzorom a odjakživa túžil sa s ním v Austrálii stretnúť osobne," vyjavila mama. Aj keď jeho idol už nežije, predstava navštíviť miesta, kde pôsobil, je stále silnejšia a silnejšia. Nepoľavuje. Vytrvalo si odkladá každú korunku... Bez najmenšieho zaváhania k nim pridá i tisícku, ktorú vyhral.

V košickej zoologickej záhrade je pravidelným návštevníkom, rád by tu cez leto aj brigádoval, ale... Vek zatiaľ nepustí... Predsa, má len trinásť. Zato však veľmi dobre vie, čím chce byť v budúcnosti. Ani veľmi nemusíme hádať. "Budem herpetológom," nechal sa počuť. Nekompromisne. "Plazy ma zaujímajú zo zvieracej ríše najviac." Presviedča mamu, aby mali doma terárium. "Aj keď ja hadov naozaj nemusím, uvažujem o tom," usmieva sa pani Oľga. Nuž, ktovie, ako to napokon dopadne. Čo by rodič neurobil pre svoje dieťa? Fridrich sa učí dobre, pochopiteľne, jeho najobľúbenejším predmetom je prírodopis. Už teraz uvažuje, kam ďalej, čo študovať, aby sa stal tým, čím tak veľmi chce. Rady človeka od fachu, Štefana Kollára, si v tomto smere určite dobre zapamätal. Tak či onak, určite sa mu to podarí. Lebo sa vraví, že stačí chcieť. A on chce. Veľmi!

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...