Silvestrovský beh v Horovciach

Rozlúčka bežcov so starým rokom

Až 152 vytrvalcov sa postavilo v pondelok 31. decembra 2012 na štart 29. ročníka behu na 10 kilometrov v Horovciach. Na zamrznutej šmykľavej trati si najlepšie počínal majster Slovenska v cyklokrose Michal Lami z Košíc, ktorý dokázal, že to vie nielen na horskom bicykli. Medzi vytrvalcami na bežeckej trati dominoval a zvíťazil skvelým časom 34:13 min.

Tradíciu silvestrovského behu v Horovciach a rozlúčky so starým rokom neporušili ani bežci z USSK. Najlepší z nich bol František Kažimír, ktorý skončil v čase 35:47 min. na 5. mieste. Umiestnenie ďalších železiarov: 8. Vladimír Balogh 36:01 min., 21. Zuzana Stanovčáková 39:42 min. (druhá medzi ženami do 40 rokov), 29. Tibor Tisza 40:52 min., 43. Martina Šamudovská 42:09 min. (tretia v kateg. do 40 rokov), 54. Bartolomej Ficzere 43:43 min. (víťaz v kateg. mužov nad 60 rokov), 66. Erika Billá 44:44 min. (zvíťazila medzi ženami do 50 rokov), 81. Tibor Huszár 46:09 min., 82. Alžbeta Tiszová 46:16 min. (druhá v kateg. žien nad 50 rokov), 91. Marián Rybár 47:00 min., 109. Eva Marková 49:29 min., 131. Milan Hajduk 54:55 min.