Vyhľadávanie:

Situáciu vojakom nezdramatizovali

Situáciu vojakom nezdramatizovali

Po semifinálovej play off sérii v hokejovej extralige s Duklou Trenčín

Hokej
Hlavne v semifinále bola pre Košičanov sklamaním hra prvého útoku Škovira, Kmiť, Kroták, od ktorého si v klube veľa sľubovali. Ani z takejto dobrej pozície nedokázal Škovira prekonať brankára hostí. Vľavo sleduje sľubnú akciu náš útočník Kmiť

Iné boli predsavzatia a iná bola skutočnosť. Český fanúšik by na vyhlásenia košických hráčov i trénerov pred tretím a štvrtým zápasom semifinálovej série na ľade v Košiciach povedal príliš zjednodušene: "Skutek - utek."

Po domácich dvoch víťazstvách 3:1 a 7:0 nastupovali vojaci trenčianskej Dukly na košický ľad síce zdravo sebavedomí, ale tak trochu s obavami. Košičania totiž oznamovali, že v domácom prostredí poznajú kľúč k úspechu a dvomi víťazstvami sa pokúsia zdramatizovať situáciu vojakom a vrátia sa do hry v boji o postup do finále. Trenčania uznávali kvalitu súpera, ktorý patril medzi kvarteto najlepších v základnej časti, aj preto očakávali v malom košickom kotle oveľa búrlivejšiu atmosféru. Veď už išlo do tuhého. Lenže ako sa ukázalo, zo strany domácich zostalo len pri želaní, lebo najmä v koncovke boli domáci málo dôrazní. Veď posúďte sami, hokejisti HC Košice prehrali v štyroch semifinálových stretnutiach s Duklou Trenčín (doma 2:6 a 0:1) s vysoko pasívnym skóre 3:17!

Kožu predali Košičania až príliš lacno, chýbalo im okrem iného aj viac srdca a bojovnosti. I keď naše mužstvo svoj cieľ, skončiť po sezóne do štvrtého miesta, splnilo, predsa len mu chýbalo viac odvahy i chuti pobiť sa s kvalitnejším súperom o vyššiu métu a odohrať s ním vyrovnanejšiu partiu. Prečo to tak v závere extraligy nebolo, to už bude zrejme predmetom prehodnotenia účinkovania hokejového tímu najprv trénermi a potom aj funkcionármi a členmi správnej rady klubu.

Záverom je potrebné po semifinálovej sérii s Trenčínom priznať, že Dukla vyhrala v štyroch vzájomných stretnutiach s Košicami jednoznačne zaslúžene a potvrdila, že jej suverenita v základnej časti nebola náhodná. Vedenie nášho klubu však rozhodne nie je s účinkovaním celého kolektívu HC Košice spokojné a určite podnikne také kroky, aby sa košický hokej už v budúcej sezóne posunul výkonnostne smerom hore.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...