KONTAKT  |    _eng _sk

Šport - artro centrum
           Pridané: 26.11.2007
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 47/2007

V šačianskej nemocnici otvorili nové

Nové, moderné Šport - artro centrum otvorili vo štvrtok, 15. novembra, za účasti mnohých pozvaných hostí, medzi nimi aj prezidenta U. S. Steel Košice Davida H. Lohra a viceprezidenta pre ľudské zdroje Martina Pitoráka v Nemocnici Košice-Šaca, a.s., 1. súkromnej nemocnici. Poskytovať v ňom budú nadštandardné služby nielen pre profesionálnych, ale i rekreačných športovcov. Ambulantnú i rehabilitačnú časť, kde budú osem hodín denne zabezpečovať starostlivosť o pacientov s poraneniami pohybového aparátu, už odovzdali do užívania, najneskôr do mesiaca má pribudnúť aj operačná sála so štyrmi lôžkami pre jednodňovú chirurgiu.

Očakávaná pozitívna zmena životného štýlu bude mať podľa riaditeľa nemocnice Juraja Vančíka za následok zvýšený výskyt drobných úrazov pri rôznych športových aktivitách. "Preto je špičkové centrum, kde by sa takéto poranenia riešili, najmä v čase, keď sú v Košiciach na výslní športy ako hokej, basketbal, hádzaná či futbal, potrebné. Pevne verím, že všetci, ktorí ho u nás navštívia, ocenenia komplexnú starostlivosť v príjemnom prostredí."

"Hlavnou výhodou nášho centra," konštatuje primár ortopedického oddelenia Ivan Staško, "je najmodernejší model poskytovania zdravotnej starostlivosti. Pacient bude, či už po akútnom alebo chronickom úraze, ambulantne vyšetrený, ak to bude nutné, ihneď prijatý, operovaný a následne rehabilitovaný priamo pod dohľadom operatéra. To všetko v rámci jedného pracoviska."

Vybudovanie Šport - artro centra, ktorému šéfuje Jozef Kubašovský, stálo nemocnicu necelých 1,5 milióna korún.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu