KONTAKT  |    _eng _sk

Športovci sa správajú zodpovedne
           Pridané: 19.08.2021
Autor: Branislav KONIAR, ls
Kategória: 08/2021

Prieskum zaočkovanosti medzi bežcami zaregistrovanými na MMM 2021

Medzinárodný maratón mieru, blížiaci sa k vyvrcholeniu svojho 98. ročníka, bude i v tomto roku organizovaný s vysokým akcentom na zdravie a bezpečnosť jeho účastníkov i divákov.  O to viac, ak stále čelíme jednotlivým vlnám a ohrozeniam, ktoré sú spojené s ochorením COVID-19. Akékoľvek opatrenia, akokoľvek prepracované manuály však nebudú fungovať, pokiaľ nebudeme môcť počítať s pomocou a zodpovednosťou samotných bežcov.

Jedným z prvých krokov, ako spojiť sily a hovoriť spoločným jazykom, bol prieskum, v ktorom organizátori MMM ešte v júni zisťovali, aká je zaočkovanosť u bežcov už zaregistrovaných na MMM 2021. Rýchlosť i obsah jednotlivých odpovedí všetkých príjemne prekvapila. Späť sa vrátilo temer 1500 vyplnených formulárov, z čoho možno konštatovať, že ide o veľmi reprezentatívnu vzorku tejto cieľovej skupiny.

A čo sme sa z odpovedí dozvedeli?  Približne 60 % respondentov uviedlo, že už má obe dávky vakcíny proti COVID-19, ďalších zhruba 20 % má za sebou aspoň prvé očkovanie a z tých, ktorí ešte nie sú zaočkovaní, veľká väčšina uvádza, že tak plánuje urobiť. Ak tieto čísla porovnáme s bežnou populáciou, u ktorej sa miera zaočkovanosti v danom mesiaci pohybovala vo výrazne nižších číslach, môžeme s určitosťou povedať, že aktívni športovci patria z tohto uhla pohľadu k tým najzodpovednejším skupinám ľudí v našej spoločnosti. Je zrejmé, že svoje zdravie i zdravie ľudí vo svojom okolí považujú za jednu z najdôležitejších priorít.

Do prieskumu sa zapojili aj bežci z USSK, medzi nimi člen Diamantového klubu MMM Jozef Sciranko (na snímke), ktorý hovorí: „Šport vyžaduje zodpovednosť, ak sa chceme stretávať a pretekať. Rešpektujú to olympionici aj športovci na medzinárodných súťažiach a na odporúčania odborníkov sa spoliehame aj my v Košiciach.“

Empty

ODPORÚČAME

21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.
21.06.2022
Skrášlený útulok vďaka milovníkom zvierat
20.06.2022
Do Botanickej záhrady UPJŠ prinášame viditeľné zmeny
17.06.2022
V U. S. Steele dnes tiekla krv

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...