Vyhľadávanie:

Stále štartuje medzi veteránmi

Stále štartuje medzi veteránmi

Značku AMK VSŽ v minulosti reprezentoval aj motocyklový pretekár Ladislav Šolc

Motoristický šport bol v minulosti medzi zamestnancami Východoslovenských železiarní veľmi populárny a mnohí majitelia osobných automobilov sa venovali mototuristike. Keďže automobilových nadšencov v podniku pribúdalo a tento šport naberal na popularite, vo fabrike vznikol v roku 1971 automotoklub (v skratke AMK VSŽ). Táto organizácia každoročne organizovala preteky automobilov pod názvom Rally VSŽ. Na štart 1. ročníka sa postavilo 28 posádok z celého Slovenska, z nich bolo 10 z domáceho AMK VSŽ. Trať mala jednu rýchlostnú skúšku a do cieľa došli len štyri posádky. Medzi aktívnych jazdcov AMK VSŽ v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch patrili Jaroslav Jurek, Vojtech Bezecný, Ján Pivovarči, Eugen Jurkovič, Ivan Slíž, Štefan Virčík, bratia Ladislav a Juraj Horňákovci a ďalší. Veľmi populárny bol aj Ján "Honzo" Veselý, ktorý sa stal viacnásobným majstrom Československa na formule Easter i víťazom Pohára mieru a priateľstva. Ale značku AMK VSŽ dobre reprezentovali aj motocykloví pretekári, z ktorých na Jawe 350 ccm často dominoval František Nebehaj a na ČZ 175 ccm si skvele počínal v motocyklovej "brandži" všetkým dobre známy, dnes už 68-ročný Ladislav Šolc.

Motoristickému športu sa L. Šolc upísal už ako 17-ročný. Začínal na motokárach. Neskôr žal úspechy s terénnym motocyklom. Často sa zdržiaval v automobilovej dielni neďaleko mestskej organizácie Zväzarmu v Košiciach. Tam sa schádzali skúsení aktívni motocykloví pretekári na okruhoch Deliman, Matis, Hegedüš, Svetozár a iní. Obdivoval ich zručnosť i techniku jazdy na pretekoch a tak sa dal aj on na pretekársku dráhu. Na štart s motocyklom Jawa 175 ccm sa po prvý raz postavil v roku 1967. Nebol sám, v tom čase mal silnú konkurenciu v ďalších košických pretekároch, ku ktorým patrili Tarhanič, Kolesár, Nemček, Kordík, Kupka a ďalší.

"Mojím vzorom bol pretekár, dnes už nebohý bývalý reprezentant v motocyklových súťažiach Tibor Deliman. Poznali ho všetci vyznávači tohto športu v republike, veď jazdil na rôznych okruhoch doma i v zahraničí. Niečo som od neho "odkukal" a snažil sa to potom v pretekoch na ostro vyskúšať," rozhovoril sa L. Šolc o svojich motocyklových začiatkoch. "Od roku 1979 som desať rokov reprezentoval značku AMK VSŽ. Pretekal som na Jawe v rôznych kubatúrach, ale v ďalších rokoch som menil motorky podľa situácie a vývoja tohto športu vo svete. Skúšal som to aj s motocyklom značky MZ 125 ccm vyrobenom v bývalej Nemeckej demokratickej republike i na novom stroji Kreidleri v kubatúre 50 ccm a od roku 1983 v kubatúre 80 ccm. Počas 24 sezón aktívneho pretekania doma i v zahraničí som bol úspešný. V kariére sa mi podarilo viac než dvadsaťkrát zvíťaziť a stáť na najvyššom stupni s vavrínovým vencom na krku. Vo svojej zbierke mám aj tri tituly majstra Slovenska z rokov 1978, 1981 a 1983." Blízko k poprednému umiestneniu bol L. Šolc aj v roku 1986, keď v seriáli majstrovstiev Československa, kvôli poruche na motocykli, posledné preteky nedokončil a to ho odsunulo v konečnom poradí na štvrtú priečku.

Jeho nezlomná vôľa, láska k tomuto športu a aktivita motocyklového pretekára je obdivuhodná. Už viac než dvadsať rokov stále preteká medzi veteránmi. V roku 2005 sa v Maďarsku konali preteky veteránov na 24 hodín v súťaži družstiev. V nich štartovalo aj štvorčlenné družstvo Košičanov, ktoré tvorili Ladislav Šolc, Jaroslav Horváth, Viktor Havlina a Jozef Lörinc. Členom ich realizačného tímu bol aj Radoslav Šolc, syn nášho veterána, ktorý nielen organizačne a technicky zabezpečoval účasť spomínaného kvarteta na preteky, ale pripravoval ich zvládnuť náročnosť tohto podujatia najmä psychicky. Pomoc Radoslava Šolca mala priaznivý účinok, pretože v premiérovej jazde spomínané družstvo zajazdilo výborne a za prvenstvo získalo cennú trofej. Počas svojho pôsobenia za riadidlami motocykla zažil L. Šolc množstvo kurióznych situácií, na ktoré nezabudol: "Bolo to v roku 1978 v Kopčanoch. Preteky som absolvoval na Kreidleri do 80 ccm v pohode a všetko nasvedčovalo tomu, že hravo zvíťazím. Lenže v poslednom okruhu som dostal na zadnom kolese defekt. A čo teraz. Rýchlosť sa mi automaticky znížila a súperi sa nezadržateľne blížili. Ja som to dal na plný plyn a na prvej pozícii sa mi s "malou dušičkou" podarilo prejsť cieľom. Ale boli to nervy. Ďalší príbeh mal smutnejší koniec. V roku 2007 sme už v inom zložení nášho tímu, s novým členom Mariánom Tarhaničom, tiež štartovali na 24-hodinových pretekoch v Maďarsku. O pol desiatej večer bol na trati M. Tarhanič, ktorému na motorke nesvietilo svetlo. Prišiel do boxov, že mu ho opravím. V tom sme zbadali sprievodné vozidlo s majákom, ktorý oznamoval, že preteky sú prerušené. Neskôr sme sa dozvedeli, že jeden z domácich motocyklistov v zákrute spadol a potom ho zrazila druhá motorka za ním. Jej jazdec už nedokázal kolízii zabrániť a bol z toho smrteľný úraz. Ráno mali preteky pokračovať, ale na znak solidarity už ani jedno družstvo na štart nenastúpilo."

Aj takéto smrteľné udalosti motocyklových pretekov spôsobili, že teraz sa v pretekoch nejazdí klasicky. Nie je totiž víťazom ten, kto je v cieli prvý. Je to tzv. jazda pravidelnosti. Každému sa po prvom kole zaregistruje dosiahnutý čas a v ďalších kolách sa mu sekundy buď pripočítavajú alebo odpočítavajú k jeho času z prvého kola. Zvíťazí ten, kto má najmenší rozdiel.

K našim železiarňam sa Ladislav Šolc aj po rokoch hrdo hlási. Značke a starému názvu VSŽ zostal verný až dodnes, veď ju má stále na svojej motorke s ktorou preteká medzi veteránmi.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...