KONTAKT  |    _eng _sk

Štedrí hutníci
           Pridané: 19.01.2004
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 03/2004

Žijú medzi nami deti krehké a zraniteľné, s duševnou traumou, či iným psychickým ochorením, ktoré na pohľad nie je viditeľné a ktoré je ešte stále tabuizované. Prostredníctvom Neinvestičného fondu psychiatrie detí a dospelých sa im snažia ľudia, ktorým nie je ich osud ľahostajný, pomôcť. Aj cestou verejnej zbierky, do ktorej sa koncom minulého mesiaca zapojili i zamestnanci U. S. Steel Košice.

"Na vstupnom areáli sa nám podarilo medzi železiarmi počas necelých štyroch hodín vyzbierať vyše 14 tisíc korún," informovala nás správkyňa fondu Katarína Ackermanová. "Výťažok zo zbierky použijeme na humanizáciu prostredia, v ktorom sa deti liečia," dodala.

Neinvestičný fond bol zriadený za účelom združovania finančných prostriedkov na ochranu a podporu zdravia psychiatrických pacientov, prevenciu, diagnostiku a liečbu psychicky chorých detí a dospelých a okrem iného aj na poskytovanie zdravotnej starostlivosti predstavujúcej celý komplex biologickej terapie a psychoterapie.
Spoločnosť U. S. Steel Košice na sklonku vlaňajška pomohla oddeleniu detskej psychiatrie vo Fakultnej nemocnici L. Pasteura zriadiť pre malých pacientov rehabilitačnú miestnosť.

Empty

ODPORÚČAME

17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu
17.06.2021
Vďaka oceliarom a USSK pribudli na Urologickej klinike dva špičkové prístroje