KONTAKT  |    _eng _sk

Štipendijný program U. S. Steel Košice pokračuje aj v novom akademickom roku
           Pridané: 10.08.2017
Autor: -c-
Kategória: Projekty pre zamestnancov

Žiadosti len do 31. augusta

Do štrnásteho roku svojej existencie vstupuje štipendijný program košickej oceliarne, prostredníctvom ktorého Nadácia U. S. Steel Košice podporuje v štúdiu na vysokých školách a univerzitách doma i v zahraničí talentovaných mladých ľudí z východoslovenského regiónu. Kým v prvých rokoch pomáhala získať vysokoškolský diplom predovšetkým študentom zo sociálne znevýhodneného prostredia, od roku 2007 sa o podporu môžu uchádzať aj deti zamestnancov fabriky. Od roku 2004 až doteraz bolo udelených dovedna 290 štipendií, z toho v poslednom akademickom roku 2016/2017 osemnásť štipendií, a to v celkovej hodnote 20 800 eur.

Uzávierka prijímania  žiadostí o zaradenie do Štipendijného programu U. S. Steel Košice v akademickom roku 2017/2018  je 31. augusta  2017.  Viac o kritériách programu, podľa ktorých bude komisia posudzovať žiadosti, výške štipendií i potrebných náležitostiach, ktoré musí uchádzač o podporu spĺňať, hovorí koordinátorka programu Ľubomíra Šoltésová.

„Náš program sa vždy zameriaval na podporu šikovných, talentovaných študentov, preto prvým kritériom je prospech do 1,8. V súlade so zameraním našej firmy dostávajú v súčasnosti prednosť študenti technických odborov, ale v špecifických, presne popísaných prípadoch môžu o štipendium požiadať i študenti netechnických smerov. Hlásiť sa môžu deti zamestnancov, ktorí v spoločnosti U. S. Steel Košice pracujú aspoň tri roky. Ak sú splnené tieto formálne kritériá, žiadatelia sú pozvaní na osobný pohovor. Nechceme dávať štipendiá neznámym študentom, ale chceme každého osobne spoznať a diskutovať o jeho študijných i profesijných plánoch. Od toho, kde vysokoškolák študuje, sa odvíja i výška štipendia, podpora však dosahuje maximálne 2000 eur na akademický rok.“

Žiadosti o zaradenie do programu treba poslať čím skôr na adresu U. S. Steel Košice, s.r.o., Štipendijný program, Vonkajšie vzťahy, Vstupný areál U. S. Steel, 044 54 Košice. Podrobnejšie informácie aj formuláre sú na http://www.usske.sk/sk/komunita/stipendijny-program.

Empty

ODPORÚČAME

26.01.2023
Centrálny príjem nájdete od januára pri bráne č. 4
01.12.2022
Registrácia na 100. ročník Medzinárodného maratónu mieru otvorená!

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...