Vyhľadávanie:

Štyri tituly z krosu

Štyri tituly z krosu

V závere tohtoročnej bežeckej sezóny sa v Brezne konali majstrovstvá Slovenska v cezpoľnom behu. O tituly majstrov bojovali na poľných chodníčkoch a v lesnom prostredí nielen míliari, ale aj vytrvalci v kategóriách juniorov, junioriek, mužov, žien a medaily sa rozdávali aj v súťaži družstiev. V silnej domácej konkurencii si podľa očakávania najlepšie počínali zverenci trénera Pavla Madára z TJ Obal servis Košice, ktorí získali štyri majstrovské tituly.

Zlatú medailu v kategórii junioriek si na 4-km trati vybojovala Romana Gajdošová časom 18:34,4 min. Medzi ženami na tej istej trati zvíťazila naša olympionička Katarína Berešová v čase 17:19 min., na 8. mieste skončila časom 20:31,9 min. jej klubová kolegyňa, nádejná Martina Šamudovská. Aj míliari absolvovali 4-kilometrovú trať, na ktorej dominoval náš Jaroslav Szabo časom 15:08,9 min. Štvrtý titul pre Obal servis vybojovalo družstvo mužov v kategórii vytrvalcov. Na 9-km trati získala trojica pretekárov v zložení Tibor Sahajda, Imrich Pástor a Jaroslav Szabo 9 bodov a zaslúžene zvíťazila. V súťaži jednotlivcov v cezpoľnom behu na 9 km získal bronzovú medailu Tibor Sahajda, ktorý časom 35:28,4 min. obsadil v cieli 3. miesto. Ďalší bežci z Obal servisu dosiahli tieto umiestnenia: 4. Imrich Pástor 35:40,5 min., 6. Jaroslav Szabo 36:00,6 min., 10. Erik Repák 37:38,5 min., 16. Igor Vaktor 40:08,1 min., 18. Erik Seman 41:13,8 min.

Po návrate zo šampionátu ocenil úspech svojich zverencov tréner Pavol Madár slovami: "Na toto podujatie, ktoré nám vyšlo podľa predstáv, sme sa intenzívne pripravovali celý rok. Bežalo sa na kilometrovom okruhu v členitom kopcovitom teréne s častým stúpaním i klesaním. Mäkký povrch trate nevyhovoval najmä nášmu Jarovi Szabovi, ktorý k behu potrebuje pevný odraz a na mäkkom povrchu to mal ťažšie. I tak si vybojoval zlatú medailu. Teší ma, že naši bežali veľmi takticky a nenechali sa strhnúť ani vyviesť z tempa. Od štartu sa snažili byť na špici a niektorí z nich si potom medailové pozície udržali až do cieľa."

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...