Vyhľadávanie:

Súťaž o lístky na otvárací koncert KHJ

Súťaž o lístky na otvárací koncert KHJ

Košickú hudobnú jar otvorí 27. apríla 2023 Symfónia č. 8 pre veľký orchester od Alexandra Moyzesa, ktorej posolstvo je stále aktuálne. Symfóniu dokončil v roku 1969, dal je príznačný podtitul „21.8.1968"a prejavil ňou svoj nesúhlas s okupáciou Československa armádami Varšavskej zmluvy. Dielo bolo počas totality, až do novembra 1989, zakázané. Zaznie tiež Koncert pre violončelo a orchester h mol Antonína Dvořáka.  Sólistom večera bude violončelista Jonathan Swensen – držiteľ grantu Avery Fisher Career Grant za rok 2022, víťaz Medzinárodnej sláčikovej súťaže vo Windsore 2019, Chačaturjanovej Medzinárodnej violončelovej súťaže 2018 a laureát Young Concert Artists Auditions v roku 2018.

Orchester ŠFK povedie mladý britský dirigent John Warner. Je zakladateľom a umeleckým riaditeľom Orchestra for the Earth a hudobným riaditeľom Oxfordskej opery. Dirigoval London Symphony Orchestra a BBC Philharmonic. Jeho priekopnícka práca s Orchestra for the Earth mu umožňuje uvádzať po celej Európe širokú škálu koncertov, ktoré spájajú hudbu a prírodu, spolupracuje s poprednými environmentálnymi umelcami, vedcami a charitatívnymi organizáciami.

 S riaditeľkou ŠFK Luciou Potokárovou o Košickej hudobnej jari - U. S. Steel Košice

Foto: Jakub Šimoňák

Chcete získať vstupenky na otvárací koncert KHJ?  Ak áno, stačí sa zapojiť do našej mini súťaže a správne odpovedať na otázku. Mená 15 vyžrebovaných, ktorí získajú po dve vstupenky, uverejníme 25. apríla 2023.

Musíte sa prihlásiť

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...