Vyhľadávanie:

Súťažili milovníci krásneho slova, ľudovej piesne a výtvarníci

Súťažili milovníci krásneho slova, ľudovej piesne a výtvarníci

Uskutočnil sa XIV. ročník Košickej matičnej slovesnej a tvorivej jesene

Do XIV. ročníka súťaže Košická matičná slovesná a tvorivá jeseň, ktorú organizuje Miestny odbor Matice slovenskej v Košiciach v spolupráci s odbormi školstva okresných úradov Košice - mesto a Košice - vidiek, Krajským úradom v Košiciach a Košickým samosprávnym krajom, sa zapojilo v tomto roku viac ako 770 žiakov základných a stredných škôl mesta a okolia. V sobotu 25. 11. 2006 si vyše 170 z nich meralo sily v umeleckom prednese poézie a prózy a v sólovom speve ľudovej piesne v deviatich vekových kategóriách v Centre voľného času na Popradskej ulici.

Na podujatí vyhodnotili aj výsledky súťaže literárnej a výtvarnej tvorby žiakov a študentov, ktorá oslovila šesťsto detí. "K najaktívnejším v tomto ročníku patrili žiaci zo ZŠ L. Novomeského 2, Gemerská 2, Park Angelinum, Fábryho a základné školy v Budimíri, Poproči a Čani. Zo stredných škôl sú to Gymnázium Poštová 9, Gymnázium sv. T. Akvinského, Gymnázium Zbrojničná 3, Šrobárova 1, Gymnázium Rožňava, Gymnázium P. Horova v Michalovciach a Stredná priemyselná škola drevárska v Spišskej Novej Vsi," uviedol podpredseda MO MS v Košiciach Ján Fečo.

V súťažiach literárnej a výtvarnej tvorby, do ktorej sa zapojili aj základné umelecké školy, vyhodnotili odborné poroty v každej kategórii troch najlepších a udelili aj čestné uznania. Ceny udelili 39 účastníkom.

V kategórii žiakov 6. - 9. ročníkov základných škôl prvé miesto v tvorbe poézie získal Erik Štefko zo ZŠ a MŠ Budimír, v tvorbe prózy zvíťazila Petra Krigovská zo ZŠ Považská 12 v Košiciach. Spomedzi študentov stredných škôl sa v tvorbe poézie najviac darilo Danke Marušinskej zo ZSŠ Trebišov. V súťaži próz prvé miesto neudelili. Vo výtvarnej tvorbe boli najlepšie Karin Krišáková a Janka Drotárová zo ZŠ Gemerská v Košiciach, ktoré obsadili prvé miesto spomedzi súťažiacich žiakov 6. - 9. ročníkov základných škôl. Žiaci základných umeleckých škôl súťažili bez rozdielu veku, prvenstvo patrí Gréte Márii Hajdukovej zo ZUŠ Kováčska 43 v Košiciach. Spomedzi stredoškolákov bol najúspešnejší Bronislav Mišičko zo Strednej priemyselnej školy drevárskej v Spišskej Novej Vsi.

Víťazi XIV. ročníka Košickej matičnej slovesnej a tvorivej jesene získali hodnotné knižné publikácie. Podujatie podporila aj U. S. Steel Košice.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...