KONTAKT  |    _eng _sk

Titul Zlatý Amos pre Vladimíra Káčera z Ludaníc
           Pridané: 26.04.2010
Autor: Magdaléna FECURKOVÁ
Kategória: 09/2010

Uskutočnil sa štvrtý ročník ankety o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku

Do štvrtého ročníka celoslovenskej ankety Zlatý Amos, ktorej hlavným organizátorom bol spolu s Košickým samosprávnym krajom Odborový zväz pracovníkov školstva a vedy na Slovensku, prihlásili školáci z celej krajiny dovedna šesťdesiatjeden učiteľov a učiteliek. Ôsmi z nich, víťazi semifinálového kola, zabojovali o prestížny titul Zlatý Amos uplynulú sobotu, 17. apríla, na slávnostnom večere spojenom s galaprogramom v priestoroch Spoločenského pavilónu v Košiciach. Finalisti Dagmar Boreková z Pezinka, Pavol Škoda z Jablonova, Ján Desat a Janka Sedliaková z Trnavy, Dáša Varšová zo Žiliny, Vladimír Káčer z Ludaníc, Peter Žatko z Trstenej a Jana Gombitová z Michaloviec sa obecenstvu i odbornej porote predviedli v troch súťažných disciplínach. Pozostávali z vlastnej prezentácie formou video nahrávky, voľného dvojminútového programu a rýchleho vedomostného testu.

Najobľúbenejším učiteľom na Slovensku v školskom roku 2009/2010 sa stal Vladimír Káčer, riaditeľ Základnej školy na Hviezdoslavovej ulici v Ludaniciach v topoľčianskom okrese. Porotu, ktorú tvorili zástupcovia viacerých odvetví, presvedčil nielen najlepšími výkonmi na javisku. Svoje zohrala i poviedka, ktorou ho jeho žiaci na titul Zlatý Amos nominovali. Podľa nich je obľúbený, lebo dokáže byť nielen vážny, ale urobiť zo seba aj šaša, usporiadať veľa zábavných hier, súťaží a podujatí. Pritom je vždy originálny, zábavný, nikdy nudný... "Chcem sa poďakovať svojej manželke a rodine i deťom, ktoré ma do súťaže prihlásili a dokázali tvorivo a tvrdo spoločne pracovať," povedal Zlatý Amos po prevzatí insígnií - koruny a žezla i šeku na 3 500 eur, ktorý mu odovzdal predseda Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na Slovensku Ján Gašperan.

Vladimír Káčer si z piatkového večera odniesol aj ďalšiu cenu, a to ako víťaz ankety Amos press, v ktorej hlasovali novinári. Amosom sympaťákom sa na základe internetového hlasovania stal Peter Žatko zo ZŠ Dilongova v Trstenej. Cenu za najlepšiu poviedku, ktorú odovzdal viceprezident pre ľudské zdroje U. S. Steel Košice Martin Pitorák, získali žiaci zo ZŠ Ludanice a titul Zlatá škola za najpočetnejšie hlasovanie žiaci zo Strednej odbornej školy na Ostrovského 1 v Košiciach.

Zlatým sponzorom celoslovenskej ankety o najobľúbenejšieho učiteľa, učiteľku na Slovensku bola spoločnosť U. S. Steel Košice.

Empty

ODPORÚČAME

04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?
21.07.2022
Nedostali ste sa na EXPO do Dubaja? Nevadí, technologické novinky uvidíte aj na FSD.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...