Vyhľadávanie:

Tricky Words in today's OVI

Tricky Words in today's OVI

English words beginning with or containing the combination of letters "ge-" can be tricky in terms of their pronunciation, because it's necessary to learn them separately to know whether to say /dže/ or /ge/. In today's extracts there are the words "gesture" /džešče/ or /džesťe/, "Germany" /džéémny/, "Challenger" /čalndže/, and "general" /dženrel/. Then there are other /dže/ words like "geography" and "geometry", or "gem" (klenot) and "gel" (for your hair), the star sign "Gemini" /džeminaj/, then the gases "oxygen", "hydrogen" and "nitrogen", the Swiss city Geneva /dženííve/, or a "gentleman" called "George".

So it looks like most "ge-" words are pronounced /dže/, and you only have to be careful to say /ge/in a few tricky ones, which are basically "get" (dostať), "target" (terč), "together" (spolu), "geyser" /gííze/, "gelding" (kôn, valach), "geese" (husy), "gear" /gie/ (prevod, or slang: oblečenie) and of course Richard Gere /gie/.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...