Vyhľadávanie:

Tuhý boj za šachovnicami

Tuhý boj za šachovnicami

Šachisti
Sexteto najlepších šachistov majstrovstiev. Zľava Bulla s Hušekom, ktorí sa v súťaži družstiev umiestnili na 2. mieste, Hušek bol v súťaži jednotlivcov druhý. Vedľa nich víťazná dvojica Davidovič so Savinom, Davidovič skončil z jednotlivcov tretí a vpravo tretí v družstvách Horváth so Szabóm. Celkom vpravo nový šachový šampión U. S. Steel Košice Vojtech Szabó.

V salóniku Spoločenského pavilónu sa v sobotu konal bleskový šachový turnaj o majstra U. S. Steel Košice pre rok 2003. Spolu 19 šachistov bojovalo švajčiarskym systémom na 9. kôl, z ktorých si najviac bodov na svoje konto pripísal Vojtech Szabó z DZ Studená valcovňa. Tento bývalý prvoligový šachista VSŽ získal 8 bodov a stal sa šachovým šampiónom U. S. Steel Košice.

Aj druhý v poradí Zdeněk Hušek (Informačné technológie), tiež bývalý prvoligista VSŽ, získal 8 bodov, ten však mal horšie pomocné body než Vojtech Szabó a tie napokon rozhodli o novom majstrovi. Na 3. mieste sa umiestnil Miroslav Davidovič so ziskom 7 bodov a 4. miesto obsadil so 6 bodmi Miroslav Savina (obaja DZ Vysoké pece).

O vysokej úrovni turnaja svedčí skutočnosť, že medzi ďalšími účastníkmi šampionátu bol v konečnom poradí len minimálny bodový rozdiel a nikto neskončil s nulou. Poradie na ďalších priečkach: 5. Jiří Nemeček 5 b. (úsek Ľudské zdroje), 6. Tibor Mikloš 5 b. (DZ Mechanika), 7. Vladimír Bulla 5 b. (Informačné technológie), 8. Mikuláš Kováč 5 b. (DZ Elektro), 9. Tomáš Jevický 5 b. (Predaj a marketing), 10. Karol Hruška 4 b. (úsek Ľudské zdroje), 11. Michal Varhol 4 b. (Riaditeľ kvality), 12. Dezider Fáber 4 b., 13. Michal Lukáč 4 b. (obaja úsek viceprezidenta pre účtovníctvo), 14. Mikuláš Horváth 4 b. (DZ Studená valcovňa), 15. Ján Šumanský 4 b. (Výk. riad. pre Nákup), 16. Ján Dzurilla 3,5 b. (Riaditeľ kvality), 17. Peter Frischer 3,5 b. (Riaditeľ QMS), 18. Jaroslav Lašut 3 b., 19. Kyle Austin Frascarelli 2 b. (obaja Predaj a marketing).

Okrem jednotlivcov sa hodnotili aj dvojčlenné družstvá. So ziskom 13 bodov zvíťazila dvojica šachistov Miroslav Davidovič a Miroslav Savina z DZ Vysoké pece, a to len na pomocné body, pretože aj šachisti z Informačných technológii Vladimír Bulla a Zdeněk Hušek získali tiež 13 bodov, ale skončili na 2. mieste. Tretiu priečku s 12-timi bodmi obsadila dvojica z DZ Studenej valcovne Mikuláš Horváth a Vojtech Szabó.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...