Vyhľadávanie:

Tuhý boj za šachovnicami

Tuhý boj za šachovnicami

Šachisti
Sexteto najlepších šachistov majstrovstiev. Zľava Bulla s Hušekom, ktorí sa v súťaži družstiev umiestnili na 2. mieste, Hušek bol v súťaži jednotlivcov druhý. Vedľa nich víťazná dvojica Davidovič so Savinom, Davidovič skončil z jednotlivcov tretí a vpravo tretí v družstvách Horváth so Szabóm. Celkom vpravo nový šachový šampión U. S. Steel Košice Vojtech Szabó.

V salóniku Spoločenského pavilónu sa v sobotu konal bleskový šachový turnaj o majstra U. S. Steel Košice pre rok 2003. Spolu 19 šachistov bojovalo švajčiarskym systémom na 9. kôl, z ktorých si najviac bodov na svoje konto pripísal Vojtech Szabó z DZ Studená valcovňa. Tento bývalý prvoligový šachista VSŽ získal 8 bodov a stal sa šachovým šampiónom U. S. Steel Košice.

Aj druhý v poradí Zdeněk Hušek (Informačné technológie), tiež bývalý prvoligista VSŽ, získal 8 bodov, ten však mal horšie pomocné body než Vojtech Szabó a tie napokon rozhodli o novom majstrovi. Na 3. mieste sa umiestnil Miroslav Davidovič so ziskom 7 bodov a 4. miesto obsadil so 6 bodmi Miroslav Savina (obaja DZ Vysoké pece).

O vysokej úrovni turnaja svedčí skutočnosť, že medzi ďalšími účastníkmi šampionátu bol v konečnom poradí len minimálny bodový rozdiel a nikto neskončil s nulou. Poradie na ďalších priečkach: 5. Jiří Nemeček 5 b. (úsek Ľudské zdroje), 6. Tibor Mikloš 5 b. (DZ Mechanika), 7. Vladimír Bulla 5 b. (Informačné technológie), 8. Mikuláš Kováč 5 b. (DZ Elektro), 9. Tomáš Jevický 5 b. (Predaj a marketing), 10. Karol Hruška 4 b. (úsek Ľudské zdroje), 11. Michal Varhol 4 b. (Riaditeľ kvality), 12. Dezider Fáber 4 b., 13. Michal Lukáč 4 b. (obaja úsek viceprezidenta pre účtovníctvo), 14. Mikuláš Horváth 4 b. (DZ Studená valcovňa), 15. Ján Šumanský 4 b. (Výk. riad. pre Nákup), 16. Ján Dzurilla 3,5 b. (Riaditeľ kvality), 17. Peter Frischer 3,5 b. (Riaditeľ QMS), 18. Jaroslav Lašut 3 b., 19. Kyle Austin Frascarelli 2 b. (obaja Predaj a marketing).

Okrem jednotlivcov sa hodnotili aj dvojčlenné družstvá. So ziskom 13 bodov zvíťazila dvojica šachistov Miroslav Davidovič a Miroslav Savina z DZ Vysoké pece, a to len na pomocné body, pretože aj šachisti z Informačných technológii Vladimír Bulla a Zdeněk Hušek získali tiež 13 bodov, ale skončili na 2. mieste. Tretiu priečku s 12-timi bodmi obsadila dvojica z DZ Studenej valcovne Mikuláš Horváth a Vojtech Szabó.

Ďalšie články

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...