KONTAKT  |    _eng _sk

Turňa a Hájske vodopády
           Pridané: 30.03.2016
Autor: Eva DUČAIOVÁ
Kategória: 07/2016

Tip na víkend

Ak túžite zažiť skutočný pozdrav jari, vyberte sa na Turniansky hrad. Hradný vrch je v tomto období posiaty tisíckami malých bielych poslov jari – snežienkami, ktoré samozrejme obdivujeme len pohľadom, veď sme v národnom parku.

Z Turne nad Bodvou nás modrá turistická značka pohodlne prevedie cez obec, popod rušnú cestu a pomedzi ploty záhrad, do otvorenej prírody. Strmým výstupom obídeme zľava hradný vrch a zozadu vstúpime do areálu hradu. Z hradu pokračujeme späť k turistickému smerovníku a odbočujeme doprava na žltú značku. Vchádzame do lesa, kde na nás už v tomto období čakajú tisícky rozkvitnutých snežienok. Pomedzi ne sa objavujú aj fialové chochlačky. Chodníkom sa dostaneme až do obce Háj. V nej pokračujeme ďalej hore po ceste smerom na Hačavu. Na ľavej strane cesty nás postupne čakajú tri odbočky k Hájskym vodopádom. Práve teraz na jar sú najbohatšie na vodu a najkrajšie. Pri treťom vodopáde je pekné posedenie vhodné na rodinný piknik. Ak budeme pokračovať ďalej po ceste, dostaneme sa do najdivokejšej časti Hájskej tiesňavy zvanej Čertov most, kde sa skaly približujú k sebe až na šírku desať metrov.

Pri návrate do Hája je neodmysliteľnou zastávkou miestny cintorín so sochou anjela – kulisou amerického filmu Za nepriateľskou líniou. Do Turne sa môžeme vrátiť chodníkom poza obec popod hradný vrch.

Empty

ODPORÚČAME

28.10.2022
Korporácia United States Steel zverejnila výsledky za 3. štvrťrok 2022
28.10.2022
Energie pre U. S. Steel Košice
04.10.2022
Ako sa darilo našim kolegom?

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...