KONTAKT  |    _eng _sk

Turňa a Hájske vodopády
           Pridané: 30.03.2016
Autor: Eva DUČAIOVÁ
Kategória: 07/2016

Tip na víkend

Ak túžite zažiť skutočný pozdrav jari, vyberte sa na Turniansky hrad. Hradný vrch je v tomto období posiaty tisíckami malých bielych poslov jari – snežienkami, ktoré samozrejme obdivujeme len pohľadom, veď sme v národnom parku.

Z Turne nad Bodvou nás modrá turistická značka pohodlne prevedie cez obec, popod rušnú cestu a pomedzi ploty záhrad, do otvorenej prírody. Strmým výstupom obídeme zľava hradný vrch a zozadu vstúpime do areálu hradu. Z hradu pokračujeme späť k turistickému smerovníku a odbočujeme doprava na žltú značku. Vchádzame do lesa, kde na nás už v tomto období čakajú tisícky rozkvitnutých snežienok. Pomedzi ne sa objavujú aj fialové chochlačky. Chodníkom sa dostaneme až do obce Háj. V nej pokračujeme ďalej hore po ceste smerom na Hačavu. Na ľavej strane cesty nás postupne čakajú tri odbočky k Hájskym vodopádom. Práve teraz na jar sú najbohatšie na vodu a najkrajšie. Pri treťom vodopáde je pekné posedenie vhodné na rodinný piknik. Ak budeme pokračovať ďalej po ceste, dostaneme sa do najdivokejšej časti Hájskej tiesňavy zvanej Čertov most, kde sa skaly približujú k sebe až na šírku desať metrov.

Pri návrate do Hája je neodmysliteľnou zastávkou miestny cintorín so sochou anjela – kulisou amerického filmu Za nepriateľskou líniou. Do Turne sa môžeme vrátiť chodníkom poza obec popod hradný vrch.

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu