KONTAKT  |    _eng _sk

U. S. Steel Košice postaví novú linku na výrobu elektrotechnickej ocele
           Pridané: 16.01.2019
Autor: U. S. Steel Košice
Kategória: Aktuality

Košice, 16. január 2019 – Spoločnosť U. S. Steel Košice (USSK) dnes oznámila, že v Košiciach vybuduje novú linku na výrobu elektrotechnickej ocele bez orientácie zrna (NGO). Nová linka predstavujúca investíciu v hodnote 130 miliónov USD bude mať kapacitu výroby približne 100 tisíc ton ročne. Výstavba začne v polovici roku 2019 a spustenie linky je plánované vo 4. štvrťroku 2020.

Nová linka umožní vyrábať moderné kremíkové elektrotechnické ocele bez orientácie zrna a pomôže tak uspokojiť narastajúci záujem o automobily a generátory. Linka doplní už existujúcu linku pre spracovanie NGO ocelí v U. S. Steel Košice a umožní USSK získať postavenie prioritného dlhodobého dodávateľa elektrotechnických NGO ocelí kľúčovým globálnym partnerom.

„Novú linku pre elektrotechnické NGO ocele vybudujeme ako reakciu na zvyšujúci sa dopyt zákazníkov po vysokokvalitných elektrotechnických NGO oceliach,” povedal James E. Bruno, prezident U. S. Steel Košice. „Uvedená investícia je dôležitou zložkou našej dlhodobej stratégie zlepšovania a diverzifikácie výrobných kapacít. S touto investíciou zaujme spoločnosť U. S. Steel Košice pevné postavenie preferovaného dodávateľa na báze dlhodobých partnerstiev a podstatnú časť objemu novej linky už zmluvne dohodla so strategickým zákazníkom. Som pevne presvedčený, že tieto správy sú pre komunitu v Košiciach veľkým povzbudením a zdôraznia postavenie Slovenska ako lídra európskeho oceliarskeho priemyslu,“ dodal James Bruno.

Empty

ODPORÚČAME

15.07.2020
U. S. Steel Košice navštívil podpredseda vlády SR
17.06.2020
Spoločné prehlásenie výkonných predstaviteľov európskeho oceliarskeho priemyslu
11.06.2020
Hutníci pomohli zdravotníkom i pacientom
06.05.2020
Program Spoločne pre región pomáha lokálnym komunitám