KONTAKT  |    _eng _sk

Udelili verejné ocenenia KSK
           Pridané: 15.11.2017
Autor: -c-
Kategória: 11/2017

Na slávnostnom zhromaždení predstaviteľov a zástupcov Košického samosprávneho kraja, ktoré sa uskutočnilo v Štátnom divadle v Košiciach 26. októbra 2017, odovzdali osemnástim jednotlivcom a šiestim kolektívom najvyššie ocenenia regionálnej samosprávy. Ocenení si ich vyslúžili za osobitný prínos pre rozvoj KSK, za činy statočnosti, ľudskosti a hrdinstva, za vynikajúce tvorivé činy a výsledky dosiahnuté v humanitárnej, cirkevnej, kultúrnej a umeleckej, publicistickej, verejnoprospešnej, podnikateľskej, technickej a športovej činnosti.

Cenu predsedu KSK za osobitný prínos pri kultivácii kolektívneho vyjednávania a dialógu medzi sociálnymi partnermi najväčšieho zamestnávateľa v regióne prevzal aj Mikuláš Hintoš, bývalý dlhoročný predseda Rady odborov OZ KOVO U. S. Steel Košice. Mikuláš Hintoš sa viackrát v rámci medzinárodnej odborovej asociácie  zasadzoval za ochranu záujmov pracujúcich v európskom oceliarskom priemysle a za férový konkurenčný boj. Výrazne prispel, okrem iného, k ďalšiemu rozvoju bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci vysokou osobnou zainteresovanosťou pri motivácii stoviek zamestnancov a dôrazom, ktorý tejto oblasti venoval.

Medzi ocenenými  bol tiež dlhoročný novinár Marián Angelovič, v osemdesiatych rokoch redaktor podnikových novín Oceľ východu,  ktorému Cena predsedu KSK patrí za dlhoročnú žurnalistickú prácu, za pôsobenie vo verejnom živote, v orgánoch stavovskej novinárskej organizácie a za charitatívne aktivity, a to pri príležitosti životného jubilea - 60. narodenín. 

Empty

ODPORÚČAME

30.11.2021
Ocitne sa slovenský priemysel na európskej periférii ?
24.11.2021
Núdzový stav - cesta do práce
15.11.2021
Včera sme otvárali burzu v New Yorku
26.10.2021
Prvý úver so zelenými záväzkami symbolizuje vysadený strom

Táto stránka používa cookies

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...

  • Dôležité Vyžadované pre správne fungovanie stránky
  • Nastavenia Používajú sa na ukladanie Vašich nastavení
  • Analytika Používajú sa na analýzu návštevnosti
  • Personalizácia Používajú sa na personalizáciu obsahu