KONTAKT  |    _eng _sk

Uskutočnila sa celosvetová súťaž Virtual Steelmaking Challenge
           



Pridané: 14.12.2016
Autor: -c-
Kategória: 23/2016

Bezmála tisícpäťsto účastníkov reprezentujúcich tridsaťsedem krajín prilákal 30. novembra 2016 jedenásty ročník celosvetovej dvadsaťštyri hodín trvajúcej súťaže Virtual Steelmaking Challenge. Aj tentoraz si mladí inžinieri a poslucháči univerzít zmerali svoje znalosti a vedomosti pri simulovanej výrobe špeciálnej akosti ocele pri čo najnižších nákladoch. O popularite súťaže svedčí aj fakt, že účastníkov bolo až o 36 percent viac než
v predchádzajúcom roku a medzi nimi, ako už tradične, nechýbali ani košickí oceliari.

Výskumníci a vývojári Matúš Horváth, Ján Varga a Martin Šima súťažili, každý sám za seba,
v rámci regiónu Európa, Afrika, Blízky východ a Spoločenstvo nezávislých štátov. „Pre úspešnú „tavbu“, simuláciu sme mohli spustiť neobmedzene, bolo treba dodržať chemické zloženie, teplotu odpichu, množstvo odliatej ocele. Celkový výsledok sa bral ako priemer z troch najlepších simulácií,“ ozrejmil Martin Šima. Našim sa nevodilo zle. V predbežnom hodnotení boli v prvej desiatke najlepších. Podľa oficiálnych výsledkov, organizátori napokon zverejnili len tabuľku s menami piatich najlepších v každom regióne, obsadil Matúš Horváth skvelé štvrté miesto.

Regionálni víťazi v oboch kategóriách budú bojovať o titul majstra sveta a trofej SteelChallenge v apríli na budúci rok v čínskom Pekingu.

Empty

ODPORÚČAME

07.10.2021
Vakcíny proti chrípke sú už dostupné
17.09.2021
Rezortné vyznamenania si prevzali z rúk ministra hospodárstva
02.08.2021
United States Steel Corporation zverejnila výsledky za 2. štvrťrok
18.06.2021
Dobrovoľníci neváhali ani minútu