Vyhľadávanie:

Úspech i príležitosť

Úspech i príležitosť

Spoločnosť Refrako uspela v tendri o dodávateľa žiaruvzdorných materiálov pre Košice, Srbsko i fabriky za morom

Na projektoch globálneho obstarávania a nákupu v USA i Európe, ktorých cieľom je transformovať nákupné opatrenia i organizačné kapacity a znižovať celkové náklady, tak regionálne, ako i globálne, pracujú už niekoľko mesiacov špecializované tímy. Jedným z výsledkov tejto iniciatívy je aj rozhodnutie o hlavnom dodávateľovi žiaruvzdorných materiálov pre hutu v Košiciach, Srbsku a v USA. Stala sa ním spoločnosť Refrako s.r.o.

"Do tendra s cieľom uspieť vo výbere dodávateľa žiaruvzdorných materiálov pre hutníctvo v U. S. Steel Corporation sme sa prihlásili koncom minulého roka," informoval nás obchodný riaditeľ spoločnosti Refrako Juraj Mondík. "To, že tím, ktorý sa výberom zaoberal, rozhodol v náš prospech, pre nás veľa znamená. Stávame sa hlavným dodávateľom žiaruvzdorných materiálov pre fabriku tu v Košiciach, Srbsku a v prípade USA 100-percentným dodávateľom magneziových stavív pre prevádzku Edgar Thompson v závode Mon Valley Works a šamotových materiálov pre koksovne v rámci korporácie. Je to pre nás veľký úspech i príležitosť. Na americký trh sme sa snažili preraziť už skôr, toto je prvá lastovička" konštatoval Juraj Mondík.

Spoločnosť Refrako, ako ďalej dodal, sa už prezentovala svojimi materiálmi za oceánom v minulom roku. Skúšobná dodávka žiaruvzdorných stavív pre Edgar Thompson dopadla veľmi dobre. Životnosť výmuroviek bola pri použití košických materiálov o 50 percent vyššia, než pri aplikácii tamojších stavív. V USA, Košiciach i Srbsku bude spoločnosť Refrako zabezpečovať i poradenstvo a technický servis zákazníkom.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...