Vyhľadávanie:

Úspech i príležitosť

Úspech i príležitosť

Spoločnosť Refrako uspela v tendri o dodávateľa žiaruvzdorných materiálov pre Košice, Srbsko i fabriky za morom

Na projektoch globálneho obstarávania a nákupu v USA i Európe, ktorých cieľom je transformovať nákupné opatrenia i organizačné kapacity a znižovať celkové náklady, tak regionálne, ako i globálne, pracujú už niekoľko mesiacov špecializované tímy. Jedným z výsledkov tejto iniciatívy je aj rozhodnutie o hlavnom dodávateľovi žiaruvzdorných materiálov pre hutu v Košiciach, Srbsku a v USA. Stala sa ním spoločnosť Refrako s.r.o.

"Do tendra s cieľom uspieť vo výbere dodávateľa žiaruvzdorných materiálov pre hutníctvo v U. S. Steel Corporation sme sa prihlásili koncom minulého roka," informoval nás obchodný riaditeľ spoločnosti Refrako Juraj Mondík. "To, že tím, ktorý sa výberom zaoberal, rozhodol v náš prospech, pre nás veľa znamená. Stávame sa hlavným dodávateľom žiaruvzdorných materiálov pre fabriku tu v Košiciach, Srbsku a v prípade USA 100-percentným dodávateľom magneziových stavív pre prevádzku Edgar Thompson v závode Mon Valley Works a šamotových materiálov pre koksovne v rámci korporácie. Je to pre nás veľký úspech i príležitosť. Na americký trh sme sa snažili preraziť už skôr, toto je prvá lastovička" konštatoval Juraj Mondík.

Spoločnosť Refrako, ako ďalej dodal, sa už prezentovala svojimi materiálmi za oceánom v minulom roku. Skúšobná dodávka žiaruvzdorných stavív pre Edgar Thompson dopadla veľmi dobre. Životnosť výmuroviek bola pri použití košických materiálov o 50 percent vyššia, než pri aplikácii tamojších stavív. V USA, Košiciach i Srbsku bude spoločnosť Refrako zabezpečovať i poradenstvo a technický servis zákazníkom.

Ďalšie články

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Okresný súd Košice I, Odd.: Sro, Vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...