Vyhľadávanie:

Už dnes na ľade nováčika

Už dnes na ľade nováčika

Naši vicemajstri môžu natiahnuť víťaznú sériu v hokejovej extralige na štyri zápasy

V hokejovej Tipsport extralige bola v uplynulom týždni reprezentačná prestávka, počas ktorej štartovali hokejisti Slovenska na medzinárodnom turnaji Arosa Challenge vo švajčiarskej Arose. Na turnaji odohrali dva zápasy. Najprv sa stretli s Nórskom, ktoré zdolali 3:2 po samostatných nájazdoch a v zápase o prvé miesto v turnaji si sily zmerali s domácim Švajčiarskom, ktorému podľahli vysoko 0:5. Tréner našej reprezentácie Vladimír Vůjtek mal v kádri hokejistov Slovenska aj dvoch hráčov z HC Košice - Marcela Haščáka a Matúša Chovana, pre ktorého to bola v reprezentačnom drese premiéra. Hokejisti HC Košice si počas reprezentačnej prestávky odskočili do Karlových Varov. V rámci osláv 80. výročia ľadového hokeja odohrali v západočeskom kúpeľnom meste s miestnym extraligistom priateľské stretnutie, v ktorom svojmu súperovi podľahli 3:6.

Naša najvyššia hokejová súťaž bude pokračovať dnes, v stredu 19. decembra 2012. Na programe sú zápasy 30. kola základnej časti, v ktorom sa naši hokejisti predstavia na ľade nováčika v Piešťanoch. Zverencom trénera Milana Staša z HC Košice sa v ostatných troch stretnutiach darilo, keď postupne doma zdolali Žilinu, vedúci Zvolen a domov si priviezli tri body aj z východniarskeho derby v Poprade. V ostatných dvoch stretnutiach nastúpil v našom tíme do obrany nový hráč Juraj Cebák. Do Košíc prišiel z českého extraligového klubu z Liberca, kde hrával v aktuálnej sezóne. Včera sa na tréningu mužstva HC Košice objavil ďalší nový hráč, skúsený obranca Martin Štrbák. Vedenie nášho klubu sa s ním dohodlo na zmluve do konca tejto sezóny. Naposledy hral vo švédskom Rögle BK. V minulosti pôsobil aj v NHL, kde odohral 54 zápasov za Los Angeles Kings a Pittsburgh Penguins.

V dnešnom extraligovom zápase v Piešťanoch môže náš vicemajster v prípade víťazstva natiahnuť víťaznú sériu na štyri zápasy. Pred týmto súbojom sa tréner M. Staš spolieha na útočnú aktivitu svojich zverencov, od ktorých očakáva efektivitu streľby, dôraz v útočnom pásme a agresivitu v zakončení.

Pred vianočnými sviatkami sa naši hokejisti ešte raz predstavia na ľade súpera, a to v piatok 21. decembra v Trenčíne. Pred koncom roka ich ešte dvakrát uvidíme doma v Steel aréne, kde sa v piatok 28. 12. stretnú o 18.00 hod. s Banskou Bystricou a v nedeľu 30. 12. sa už o 16.30 hod. rozlúčia so starým rokom na domácom ľade v zápase s Nitrou. V novom roku extraliga pokračuje už 4. januára 2013 stretnutiami 34. kola, v ktorom sa Košičania predstavia v Martine. Doma odohrajú svoj prvý súboj v nedeľu 6. januára. Privítajú Skalicu.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...