V cieli dvadsiatka

Maratónci to veru v 35-stupňovej horúčave nemali v sobotu 30. júla v Košiciach ľahké. V lesoparku na Furči sa konal 2. ročník Furčianskeho Extrém maratónu za účasti 22 pretekárov, z ktorých do cieľa dobehlo dvadsať. Druhý košický maratón sa na Furči bežal so štartom od vodojemu na okruhu cez lesopark po starej Prešovskej ceste až k diaľnici a späť, celkom štyrikrát. Jeden okruh meral 10 550 metrov, posledný bol o 4 metre kratší.

V členitom teréne s 80-metrovým prevýšením si najlepšie počínal Tatrai z Metropolu Košice, ktorý zvíťazil časom 3:05:18 h. Zo štyroch maratóncov z nášho BK Steel Košice sa najlepšie umiestnil Semanko, ktorý časom 4:14:24 h. obsadil 11. miesto. Na 15. mieste skončil Vrábeľ, ktorý mal čas 4:41:08 h., na 17. mieste dobehol Saksa časom 4:51:18 h. a na 19. mieste Alezár v čase 4:57:20 h.