Vyhľadávanie:

V extralige reprezentačná prestávka

V extralige reprezentačná prestávka

Hokej
Jediným nominovaným hráčom HC Košice do širšieho kádra na turnaj Loto Cup bol
Ľubomír Sabol.

Do druhej polovice základnej časti hokejovej extraligy vykročili hokejisti HC Košice domácou prehrou so Slovanom 1:4. Na tento neúspešný štart však rýchlo zabudli, pretože v ďalších troch stretnutiach v rýchlom slede za sebou získali sedem bodov za dve víťazstvá doma s Nitrou 3:1, v Martine 7:2 a doma so Žilinou 3:3.

Najmä v súboji so Žilinou nepotvrdili skvelý triumf pred televíznymi kamerami v Martine. Bolo vidieť, že sú trochu unavení, veď hrali vlastne bez oddychu v sobotu i v nedeľu, čo bolo z hľadiska fyzickej i psychickej záťaže veľmi náročné. Po tomto súboji sa hokejisti HC predstavili v 32. kole na ľade vo Zvolene, kde prehrali 0:2.

V ďalšom kole doma po dramatickom súboji tesne zdolali Poprad 4:3 a tento rok zakončili treťou prehrou v štvrtej šestine základnej časti v Trenčíne. Vedúcemu tímu podľahli 2:4, hoci za stavu 2:3 sa v závere veľmi snažili získať aspoň bod.

Nedeľňajším kolom sa skončil nahustený extraligový program v tomto mesiaci a po reprezentačnej prestávke bude hokejový kolotoč pokračovať až posledným kolom v tomto roku v nedeľu 28. decembra, kedy Košice doma hostia Liptovský Mikuláš. Od zajtra až do nedele bude reprezentácia Slovenska štartovať na medzinárodnom turnaji Loto cup v Piešťanoch, kde sa okrem nášho tímu predstavia hokejisti Kanady, Rakúska a Švajčiarska.

V širšom 22-člennom reprezentačnom výbere má aj HC Košice svoje zastúpenie útočníkom Sabolom. Zajtra sa Slovensko stretne o 18.00 h. so Švajčiarskom, v piatok hráme o 18.00 h. s Rakúskom a v sobotu v tom istom čase odohrá Slovensko posledné stretnutie na turnaji s Kanadou.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...