Vyhľadávanie:

V SENIOR DOME nebudete sami

V SENIOR DOME nebudete sami

Vďaka Nadácii U. S. Steel Košice a jej finančnej pomoci pre neziskovú organizáciu SENIOR DOM, môžeme ďalej rozvíjať našu činnosť a ponúknuť služby budúcim dôchodcom U. S. Steel Košice, ich rodinným príslušníkom a známym - dôchodcom. Kto sme? Sme organizácia, ktorá okrem sociálneho programu rozvíja aktivity v oblasti programov, naplňujúcich život seniorov a umožňujúcim im ďalší duševný rast, možnosť prispôsobenia sa a prijatia trendov a vymoženosti súčasnej doby.

Medzi spoločenskou skupinou starších ľudí 20. a 21. storočia sú veľké rozdiely. Zásadným zlepšením zdravotnej starostlivosti, osvety racionálneho stravovania a návykov v ekonomicky rozvinutých krajinách, sa rapídne zvýšila dĺžka života. Táto veková skupina už teraz tvorí 1/3 obyvateľstva. Skupina "nových seniorov" je sociálne viac-menej zabezpečená, nezávislá, bez záväzkov, ale stráca kontakt s aktívnou časťou spoločnosti a má veľa voľného času. Aby z toho nebola frustrovaná, musí sa sama zorganizovať, ďalej sa vzdelávať a osvojiť si technické vymoženosti súčasnosti a tak si naplniť život. Teraz je možnosť okrem svojich koníčkov venovať sa charite a pomoci jeden druhému. SENIOR DOM umožňuje realizovať tieto možnosti, zúčastňovať sa na živote organizácie a realizovať jej programy, navštevovať jej vzdelávacie a iné aktivity. Ponúkame vám aktivity, do ktorých sa môžete od budúceho roku zapojiť. V Akadémii tretieho veku sa vyučuje celý rad zaujímavých odborov. Ide napríklad o Zdravie seniorov, Výtvarno-umeleckú tvorbu, Psychológiu starnutia, Aktívne muzicírovanie, Duševnú hygienu starnutia, Počítačové kurzy, Kvety a záhrady, Jazykové kurzy, Dejiny umenia, dejiny hudby, Digitálne fotografovanie, Zdravú výživu seniorov, Tréning pamäte a rýchle čítanie. Navštívte seniorskú internetovú čajovňu, kde pomocou asistentov môžete pracovať na počítačoch a užívať internet a skype.

Zapojte sa do novootvoreného odboru Tréning pamäte a rýchleho čítania. Keď sa už dnes razantne zameriate (už aj 50-roční) na zvýšenie sebestačnosti a predĺženie doby svojej nezávislosti, zabezpečíte si príjemný a dôstojný spôsob starnutia.

Prezentačná prednáška zahraničných odborníkov pre výučbu sa bude konať 29. januára 2007 o 10.00 hod. v konferenčnej sále Krajského úradu v Košiciach, 1. posch., miestnosť č. 101.

Kontakty na našu organizáciu: http://seniordomke.googlepages.com, e-mail: seniordomke@gmail.com e-mail: seniordom@slovanet.sk, Seniorská internetová čajovňa, Hlavná 68, zadný trakt. Telefonický kontakt: 055/622 84 97.

Ďalšie články

Urobme radosť deťom pod stromčekom

Už po osemnásty raz budeme môcť prostredníctvom firemnej iniciatívy Stromček prianí urobiť počas najkrajších sviatkov roka radosť aj celkom neznámym deťom.

Vynovené postele na geriatrii

V piatok 27. októbra 2023 vo Vysokošpecializovanom odbornom ústave geriatrickom sv. Lukáša v Košiciach slávnostne otvorili rekonštruované 5. poschodie.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...