Vyhľadávanie:

V sobotu polmaratón Košice - Seňa

V sobotu polmaratón Košice - Seňa

Maratónsky klub Košice a obec Seňa pozývajú všetkých priaznivcov atletiky na 3. ročník behu v polmaratóne na trati 21 097 metrov z Košíc do Sene. Štart pretekov bude v sobotu 25. júna o 9.30 h. na Hlavnej ulici v Košiciach pri archeologickom múzeu Dolná brána (oproti Vedeckej knižnici).

V suterénnych priestoroch Dolnej brány sa uskutoční od 8.00 h. do 9. 00 h. prezentácia pretekárov (ako pri MMM), kde každý zo štartujúcich zaplatí štartovné v sume 100 korún. Víťazom prvého ročníka sa stal Vladislav Lipovský z Obal servisu Košice časom 1:09:15 h., vlani sa na najvyšší stupeň v cieli 2. ročníka polmaratónu postavil člen AK Žilina Konstantin Železov, ktorý vyhral časom 1:11:58 h. Organizátori týchto pretekov z Maratónskeho klubu okrem toho na tlačovej konferencii informovali novinárov aj o prípravách 82. ročníka MMM, ktorý sa uskutoční v tomto roku v nedeľu 2. októbra. Z poverenia Slovenského atletického zväzu bude tohtoročný MMM aj majstrovstvami Slovenska v maratóne jednotlivcov i družstiev.

Od začiatku roka 2005 členovia organizačného výboru Branislav Koniar i Ján Dvonč už navštívili maratóny vo Wroclavi, vo Viedni i v Prahe, kde rozdali vyše 1500 propagačných materiálov o košickom MMM s pozvánkami pre domácich i zahraničných bežcov. Ako povedal riaditeľ MMM B. Koniar, v tomto roku sa budú snažiť pritiahnuť opäť niektorých afrických bežcov, aby sa zvýšila konkurencia na trati. Zatiaľ je ich štart na košickom maratóne v štádiu rokovaní s ich manažérmi. Ale už teraz účasť do Košíc prisľúbil bývalý maratónec, účastník nášho MMM z roku 1986, s osobným časom 2:10:30 Steve Brace, ktorý bude v tomto roku v úlohe vedúceho bežeckého tímu maratóncov z Veľkej Británie.

Ďalšie články

Registrácia na Dni dobrovoľníkov USSK je otvorená

Dobrovoľníci sa už môžu hlásiť na Hutnícku kvapku krvi aj na brigády do botanickej či zoologickej záhrady, do centre pre deti a rodiny, na detskú železnicu i do útulku pre zvieratá. Súčasťou je aj zbierka šatstva a ďalších užitočných vecí pre ľudí v núdzi.

U. S. Steel Košice, s.r.o.
Vstupný areál U. S. Steel
044 54 Košice
Slovenská republika 

IČO: 36 199 222
IČ DPH: SK7020000119
Obchodný register: Mestský súd Košice, odd.: Sro,
vložka č.: 11711/V

Ako sa k nám dostať - Google map

GPS súradnice:
48.624314 N, 21.188045 E –

Kontakty

Copyright © 2023 U. S. Steel Košice, s.r.o. Všetky práva vyhradené.

Zásady ochrany osobných údajov

Používame cookies, aby sme návštevníkom poskytli čo najväčšie pohodlie pri používaní tejto stránky. Viac info...